Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16812 miejsce

"Dziennik Gazeta Prawna" - niepełnosprawni w szkołach specjalnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-02 16:10

Wiele dzieci niepotrzebnie trafia do szkół specjalnych - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Leichtgewicht_Rollstuhl.jpgNiektórzy niepełnosprawni uczniowie, na przykład z lekkim autyzmem, niedosłuchem czy zaburzeniami emocjonalnymi, są kierowani do placówek specjalnych, integracyjnych lub na kształcenie indywidualne, mimo że mogliby się uczyć w zwykłych szkołach.

Jak pisze gazeta, w dużych miastach samorządy wymuszają umieszczanie dzieci w szkołach specjalnych, bo brakuje miejsc w klasach integracyjnych. W małych miejscowościach szkoły często w ogóle nie są dostosowane do pomocy takim uczniom i rodzice muszą ich dowozić do odległych placówek specjalnych.

Z raportu przygotowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji wynika, że każde dziecko powinno znaleźć w najbliższej szkole możliwość kształcenia dostosowaną do potrzeb i możliwości oraz nauczycieli nastawionych na pomoc, a nie jedynie realizacje programu. Tymczasem resort edukacji zapewnia, że trwają konsultacje zmian, które mają sprzyjać indywidualnej pracy z niepełnosprawnymi uczniami.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.