Facebook Google+ Twitter

"Dziennik - Gazeta Prawna" - tajne akta bez kontroli prokuratury

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-26 07:31

"Dziennik Gazeta Prawna" ustalił, że tajne akta z afery Rywina, sprawy zabójstwa generała Marka Papały i gangu pruszkowskiego w białostockiej i warszawskiej prokuraturze znikały bądź nie były ewidencjonowane. Z tego powodu miały do nich dostęp niepowołane osoby.

W 2008 roku kontrolerzy z Ministerstwa Sprawiedliwości sprawdzili, co dzieje się z aktami w warszawskiej kancelarii tajnej pionu do zwalczania przestępczości zorganizowanej. Okazało się, że akta ze śledztwa przeciwko mafii nie były ewidencjonowane.

Ponad tysiąc stron i kart ze śledztwa w sprawie zabójstwa generała Papały nie wiadomo kiedy i w jaki sposób znalazło się w tej kancelarii, chociaż formalnie powinny być zupełnie gdzie indziej.
Podobne nieprawidłowości kontrolerzy odkryli w tajnej kancelarii w Białymstoku. Brakowało tam poufnych dokumentów między innymi z afery Rywina czy pierwszej afery hazardowej. Pracownicy z trudem przypominali sobie, gdzie mogą one być. Tak samo jak w warszawskiej prokuraturze znajdowały się tam nierejestrowane akta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.