Facebook Google+ Twitter

"Dziennik Gazeta Prawna" - Weksle in blanco dla stoczniowców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-13 07:20

Byli pracownicy Stoczni Szczecińskiej mogą dostać na założenie własnej firmy po około 21 tysięcy złotych z programu unijnego. Jednak - jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna" - wcześniej muszą podpisać weksel in blanco, który mógłby opiewać na sumę nawet o kilkanaście tysięcy wyższą.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stocznia.jpgProgram "Ze stoczni do własnej firmy" obsługuje Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego SA. Zgodnie z jej zaleceniami byli stoczniowcy przygotowali biznesplany. Gdy jednak doszło do podpisywania dokumentów zaczęły się kłopoty - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak powiedział jej jeden z byłych pracowników zakładów w Szczecinie - nagle okazało się, że muszą oni podpisać weksel in blanco. Jak podaje gazeta w deklaracji jest napisane, że "KARR SA ma prawo wypełnić ten weksel, w każdym czasie, w przypadku naruszenia przez wystawcę warunków umowy, na sumę maksymalnie 33 tysięcy złotych". Stoczniowcy boją się, że jeśli ktoś zakwestionuje jakikolwiek punkt umowy - będą oni musieli zapłacić więcej, niż otrzymali.

Agencja zapewnia jednak w rozmowie z dziennikiem, że jeśli beneficjenci programu wydadzą pieniądze sprzecznie z ich przeznaczeniem - weksel może być wypisany jedynie na kwotę, która stoczniowcy dostają jako dotację. Zapewnienia władz KARR SA nie przekonują jednak byłych pracowników szczecińskich zakładów - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.