Facebook Google+ Twitter

"Dziennik Gazeta Prawna" Za rok euro tańsze o 40 groszy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-09 07:33

Do końca 2010 roku umocni się kurs złotego wobec dolara i euro - prognozują analitycy pytani przez "Dziennik-Gazetę Prawną". Według ich przewidywań, unijna waluta będzie w grudniu 2010 roku kosztować około 3,88 złotych, a dolar około 2,66.

Ekonomiści uważają, że złoty będzie się umacniał na fali wzrostu tak zwanego apetytu na ryzyko. Wraz z rozpędzaniem się światowej gospodarki inwestorzy coraz chętniej będą ryzykować w poszukiwaniu wyższych zysków. A, jak zaznacza "Dziennik-Gazeta Prawna", polskie aktywa świetnie się do tego nadają. Mają bowiem stosunkowo wysoką stopę zwrotu, a ryzyko inwestowania nie jest mniejsze niż w przypadku innych rynków wschodzących, bo nasza gospodarka jest w stosunkowo dobrej sytuacji.

Gazeta zaznacza, że wzrost wartości złotego to dobra wiadomość dla tych, którzy zaciągnęli kredyt we frankach szwajcarskich. Zwykle bowiem wzmocnienie naszej waluty do euro przekłada się na wyższy kurs w stosunku do szwajcarskiego franka. "Dziennik Gazeta Prawna" zaznacza, że silny złoty oznacza jednak spadek przychodów z eksportu, który ostatnio ratował polską gospodarkę.

"Dziennik Gazeta Prawna"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.