Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" i "Gazeta Prawna" połączą się w jedną gazetę

Z dwóch dzienników - "Gazety Prawnej" i "Dziennika" – powstanie na jesieni nowa gazeta. Axel Springer i Infor podpisały porozumienie o zawarciu joint venture.

 / Fot. Screen ze strony dziennik.plZgodnie z wydanym komunikatem, na podstawie zawartego 1 czerwca porozumienia Axel Springer Polska obejmie 49 proc. udziałów w spółce Infor Biznes (należy do Infor PL), do której wniesie swój drukowany tytuł ”Dziennik Polska Europa Świat” oraz serwis internetowy Dziennik.pl.

Do zarządu powstałego joint venture mają wejść przedstawiciele obu wydawców. W wyniku umowy od jesieni tego roku Infor Biznes będzie wydawać nową gazetę codzienną. Zgodnie z intencją wydawców tytuł ten ma łączyć treści ”Dziennika” z obszaru polityki, kultury i sportu oraz ”Gazety Prawnej” wyspecjalizowanej w tematyce gospodarczej, podatkowej i prawnej.

Transakcja uzależniona jest od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Anna Gancarz, PR manager Axel Springer Polska, potwierdziła, że podpisanie umowy wiąże się z szybkimi zmianami personalnymi w kierownictwie ”Dziennika”.

Źródło: press.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zabrakło mi trochę w tym artykule komentarza. A przecież połączenie Dziennika z Gazetą Prawną jest desperacką próbą ratowania tej pierwszej gazety przed upadłością. Wszystkie dzienniki ogólnopolskie mają poważne problemy. Agora zwalnia ludzi, Skarb Państwa próbuje się pozbyć udziałów w Rzeczpospolitej (bezskutecznie jak dotąd). Moim zdaniem rynek prasy papierowej umiera. Wszyscy przenoszą się do internetu, niestety...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też spodziewałem się tekstu o tym jak Monika Olejnik rzekomo zachowała się podle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I co chodzi z tym, że Monika Olejnik zachowała się podle?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.