Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" - Jutro prezydent ma podpisać Lizbonę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-06 07:40

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że jutro (07.10), po powrocie z oficjalnej wizyty w Rumunii, prezydent Lech Kaczyński podpisze Traktat Lizboński.

Jak dodaje gazeta, wcześniej prezydent planował spotkanie z premierem by ustalić, czy zwlekanie z podpisem nie pomogłoby rządowi w uzyskaniu lepszej teki komisarza dla Janusza Lewandowskiego.
Ten plan upadł jednak wraz wybuchem afery hazardowej.

Bliski współpracownik prezydenta mówi gazecie, że w tej sytuacji premier i tak nie przyszedłby na spotkanie. Przyznaje, że dodatkowym bodźcem do podpisania traktatu są postępujące prace nad przyjęciem nowej ustawy kompetencyjnej.

Współpracownik Lecha Kaczyńskiego powiedział dziennikowi, że 14 miesięcy temu w Juracie prezydent i premier zawarli porozumienie. Zgodnie z nim podpis prezydenta uzależniony jest od przyjęcia nowej ustawy kompetencyjnej, która dawała mu udział w procesie ewentualnych zmian traktatowych.

Dziś marszałek przedstawi projekt ustawy na posiedzeniach prezydium i Konwencie Seniorów, dlatego nie ma powodów, by prezydent zwlekał z podpisaniem traktatu - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.