Facebook Google+ Twitter

"Dziennik": Kaczyński źle postąpił, upubliczniając prywatne sprawy Dorna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-29 07:52

Ponad połowa Polaków uważa, że Jarosław Kaczyński źle postąpił, publicznie piętnując wniosek Ludwika Dorna o obniżenie alimentów dla byłej żony - wynika z sondażu TNS OBOP dla "Dziennika".

Przeciwnego zdania jest nieco ponad jedna czwarta ankietowanych. Blisko 70 procent z nas uważa, że prywatne sprawy polityków nie powinny być przedmiotem publicznej debaty.

Zdaniem gazety, PiS zorientowało się w ostatnich dniach, że ta sprawa nie służy poprawie notowań, dlatego politycy tej partii starają się ją wyciszyć. Wczoraj Joachim Brudziński, szef zarządu głównego PiS, zamierzał winę za całą awanturę zrzucić na Ludwika Dorna i dziennikarzy.

Z kolei Przemysław Gosiewski zrezygnował z publikacji listu, w którym miał odpowiadać na zarzuty swojej byłej żony, która ujawniła, że on sam też ma problemy alimentacyjne. Z informacji "Dziennika" wynika, że Gosiewskiego odwiódł od tego sam prezes PiS.

Cała sprawa zaczęła się od słów Jarosława Kaczyńskiego w "Sygnałach Dnia" w ubiegłą środę - przypomina gazeta. Były premier poiwedział wtedy, że Ludwik Dorn w sposób drastyczny złamał pewne reguły.

Dzień później Dorn napisał w liście do "Dziennika", że w PiS są też inni politycy, w tym najbliżsi współpracownicy prezesa partii, którzy płacą alimenty niższe od niego, a "których wysokość nie budzi moralnej troski" Kaczyńskiego. Chodziło mu o Przemysława Gosiewskiego, który także publicznie zaatakował byłego marszałka Sejmu.

Sondaż zamieszczony na łamach "Dziennika" został przeprowadzony 27 września na reprezentatywnej grupie 500 dorosłych Polaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.