Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" - korporacje prawnicze wykorzystują aplikantów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-21 07:23

Korporacje prawnicze robią wszystko, by uniemożliwić młodym ludziom wykonywanie zawodu prawnika - pisze "Dziennik".

Według gazety, najwięcej barier stawiają notariusze, którzy są najlepiej zarabiającą grupą prawników. Ustalili oni, że osoby, które nie znajdą sobie tak zwanego patrona, czyli prawie co trzeci aplikant, nie mogą rozpocząć szkolenia.

Kiedy minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski oświadczył, że jest to niezgodne z prawem, korporacja wpisała wszystkie te osoby na listę aplikantów, ale zabroniła im uczęszczania na zajęcia teoretyczne. Jednocześnie pobrali od aplikantów 5268 złotych za rok nauki - pisze "Dziennik".

Z kolei ci aplikanci, którzy znaleźli patronów, muszą u nich pracować na pełnym etacie, ale za darmo. Większość z nich ma też zakaz pracy poza kancelarią patrona. Kancelarie wykorzystują fakt, że jest duża konkurencja i wymagają od aplikantów pracy po dziesięć godzin dziennie - dodaje "Dziennik". Zasadom zatrudniania aplikantów ma się przyjrzeć Państwowa Inspekcja Pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ANTONI KRUCZYŃSKI
  • ANTONI KRUCZYŃSKI
  • 11.03.2011 13:29

CZY W KOŃCU KTOŚ ROZGONI TĄ SITWĘ DLACZEGO POWSTAJĄ JAKIEŚ PAŃSTWA W PAŃSTWIE I ROBIĄ CO IM SIĘ PODOBA TO JEST CZYNIENIE BEZPRAWIA PRZY POMOCY PRAWA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.