Facebook Google+ Twitter

"Dziennik": Kurator w mediach publicznych?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-18 07:39

Ministerstwo Skarbu chce złożyć do sądu wniosek o ustanowienie kuratorów w publicznym radiu i telewizji - ustalił "Dziennik".

Mają współrządzić z prezesami, ale nie będą mogli na przykład zmienić szefa "Wiadomości" czy zdjąć jakiegoś programu z anteny - pisze gazeta.

"Dziennik" wyjaśnia, że w ciągu kilku najbliższych tygodni zakończą się kadencje rad w TVP i Polskim Radiu. Nowe powinna wybrać Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Z powodu sporów politycznych nie jest jednak w stanie tego zrobić. Właścicielem spółek jest Ministerstwo Skarbu i to ono może zwrócić się do sądu o wyznaczenie kuratorów, tłumacząc, że nie może skutecznie zarządzać firmą.

Gdyby sąd ustanowił kuratora w TVP - pisze "Dziennik" - mógłby on na przykład sprzedać budynki telewizji, doprowadzić do jej likwidacji, ale nie miałby wpływu na decyzje programowe i personalne. Nie zastąpi też zarządów. Telewizją nadal kierowałby więc Piotr Farfał, a radiem prawdopodobnie Robert Wijas.

Według informacji "Dziennika", taki scenariusz jest w ministerstwie rozważany. Przyznaje to też Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.