Facebook Google+ Twitter

"Dziennik": Lekarze, zostańcie z nami!

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-29 07:58

"Dziennik" rozpoczął akcję pod hasłem "Lekarze, zostańcie z nami". Gazeta alarmuje, że co roku polskie uczelnie medyczne kończy dwa tysiące absolwentów, ale połowa z nich emigruje.

Zagraniczne firmy headhunterskie kuszą polskich medyków zarobkami, bezpłatnymi kursami językowymi, pomocą w znalezieniu mieszkania. Od czasu wejścia do Unii Europejskiej Polskę opuściło ponad 7 tys. lekarzy specjalistów. Headhunterzy na zlecenie szpitali i samorządów w Szwecji, Norwegii, Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii walczą o polskich specjalistów na różne sposoby.

Przede wszystkim regularnie odwiedzają organizowane od kilku lat Medyczne Dni Kariery, na które co roku zgłasza się około tysiąca polskich lekarzy. Headhunterzy ogłaszają się także w prasie branżowej, pojawiają na konferencjach medycznych, a jeśli trzeba, sami szukają pożądanego przez pracodawcę specjalisty.

"W polskich szpitalach niestety wciąż pokutuje przekonanie, że zatrudniając lekarza, robi mu się ogromną łaskę" - mówi Paweł Jezierski, neurolog i założyciel fundacji "Nie biorę, chcę normalnie zarabiać". Jak dodaje, Polska nie może sobie pozwolić na wypuszczanie lekarzy za granicę. Więcej o akcji na łamach "Dziennika".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jakże bym chciał doczekać czegoś innego zanim zacznę poważnie chorować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.