Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" - Oddziałom szpitalnym grozi zamknięcie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-30 07:32

W przyszłym roku dostęp pacjentów do leczenia może się pogorszyć - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Stanie się tak za sprawą malejących wpływów do NFZ, który otrzyma o 1,5 miliarda złotych mniej niż w tym roku.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hospital_room_ubt.jpegPonadto pacjentom trudniej będzie się leczyć, gdyż Ministerstwo Zdrowia zaostrzyło wymogi kadrowe, lokalowe i sprzętowe, jakie muszą spełniać szpitale i przychodnie. Te placówki, które ich nie zapewnią, nie otrzymają pieniędzy z NFZ.

Według informacji gazety, część oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia już zaczęła wypowiadać umowy takim placówkom. Tylko w województwie świętokrzyskim grozi to niektórym oddziałom z 12 szpitali, a także 13 placówkom rehabilitacyjnym. W podobnej sytuacji jest 10 oddziałów łódzkich szpitali oraz placówki w województwach śląskim i lubuskim.

Oprócz tego, że część szpitali i przychodni może przestać leczyć pacjentów za pieniądze NFZ, inni nie mają co liczyć na wyższe umowy z Funduszem. Będzie on jedynie aneksował tegoroczne.
NFZ przyznaje, że w przyszłym roku jego wpływy będą niższe i wyda na świadczenia 1,5 miliarda mniej niż w tym roku. Fundusz obniżył też prognozy wpływów składek z KRUS - z 4 do 3,4 miliardów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.