Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" - Platforma ma dokumenty na Ziobrę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-20 07:24

"Dziennik" dotarł do treści zeznań świadków, przesłuchiwanych w sprawie afery gruntowej, której rozpracowaniu przeszkodził przeciek o akcji CBA w ministerstwie rolnictwa. Ich autorzy twierdzą, że byli zmuszani do składania oświadczeń, które pogrążałyby Janusza Kaczmarka i Ryszarda Krauzego.

"Dziennik" twierdzi, iż świadkowie opowiedzieli, że niecałe dwa lata temu przesłuchujący ich podwładni Zbigniewa Ziobry krzyczeli, zadawali pytania z tezą, straszyli ich wizją "wielokrotnych wizyt w prokuraturze", jeżeli nie będą zeznawać przeciwko byłemu szefowi MSWiA bądź biznesmenowi z Trójmiasta. Jedna z tych osób stwierdziła, że podsunięto jej do podpisania protokół ze słowami obciążającymi gdyńskiego biznesmena, których nie wypowiedziała, a które miały pasować do prokuratorskiej tezy.

Nowy szef komisji Sebastian Karpiniuk z PO nie ukrywa, że posłowie poważnie zajmą się nowymi zeznaniami. Z kolei politycy PiS zarzucają mu, że komisja nie skończyła jeszcze badać kulis zatrzymania Tomasza Lipca, a już chce się zająć sprawą przecieku z akcji CBA w ministerstwie rolnictwa.

Szczegóły w "Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.