Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" - Prezydent odznaczy księdza Jankowskiego?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-14 07:45

Na biurko prezydenta Lecha Kaczyńskiego trafił wniosek o uhonorowanie byłego proboszcza parafii św. Brygidy w Gdańsku ks. prałata Henryka Jankowskiego państwowym odznaczeniem - pisze "Dziennik".

Jak czytamy w artykule - pod wnioskiem podpisał się Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność. Związek nie sprecyzował, jakim odznaczeniem należy uhonorować księdza Jankowskiego, ale chce by podkreślało ono zasługi prałata. "Takie odznaczenie należy się księdzu Jankowskiemu za całokształt jego działalności na rzecz Solidarności od początku jej powstania do 1989 roku" - powiedział gazecie przewodniczący gdańskiej "Solidarności" Krzysztof Dośla.

Nie jest to pierwszy wniosek o przyznanie prałatowi Jankowskiemu odznaczenia państwowego - zauważa "Dziennik". W ubiegłym roku z okazji 28. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych związkowcy rekomendowali prezydentowi, aby ten przyznał ks. Jankowskiemu order. Ostatecznie były proboszcz parafii św. Brygidy w Gdańsku nie znalazł się wśród odznaczonych osób - czytamy w artykule.

"My o księdzu prałacie nie zapomnimy, będziemy go zgłaszać tak długo, jak będzie trzeba, aż do skutku" - zaznaczył Dośla w rozmowie z "Dziennikiem". Odznaczenia państwowe prezydent Lech Kaczyński ma wręczać 31 sierpnia w Gdańsku podczas obchodów 29. rocznicy Sierpnia 80. - pisze gazeta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.