Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" - Putin obawia się wizyty w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-27 07:46

"Dziennik" pisze, że na miesiąc przed uroczystościami 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej Rosja odmawia ostatecznego potwierdzenia przyjazdu do Polski Władimira Putina.

Gazeta nieoficjalnie ustaliła, że Kreml chce mieć pewność, iż przebieg obchodów nie będzie w żaden sposób wskazywał na współodpowiedzialność ZSRR za wybuch wojny.

Zdaniem rozmówców "Dziennika" rosyjscy dyplomaci spotkali się już z organizatorami obchodów, aby w najdrobniejszych szczegółach poznać ich przebieg. Teraz zamierzają bacznie obserwować, jak zachowają się polskie władze podczas zbliżających się "delikatnych" rocznic sierpniowych: 8 - pierwszej rocznicy wybuchu wojny w Gruzji, 15 - cudu na Wisłą w 1920 r., i 23 - podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow w 1939 r. o podziale Polski.

"Premier Putin prawdopodobnie przyjedzie, ale teraz nie można tego potwierdzić na sto procent" - mówi "Dziennikowi" charge d'affaires rosyjskiej ambasady w Warszawie Dymitrij Polianskij. I dodaje: "Wciąż wszystkie opcje są możliwe: że nie przyjedzie, że przyjedzie tylko na uroczystości rocznicowe oraz że zostanie na drugi dzień w ramach bilateralnej wizyty w Polsce".

Więcej na ten temat - w "Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.