Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" - Rząd tnie świadczenia emerytom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-18 07:29

Rząd chce ograniczyć świadczenia emerytom.

Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej", Ministerstwo Pracy zamierza przywrócić przepis, który zakazuje ZUS wypłaty emerytury, jeżeli ubezpieczony nie rozwiąże z firmą umowy o pracę.
Jeszcze w styczniu resort pozwalał osobom, które weszły w wiek emerytalny i pracowały, otrzymywać zarówno pensję, jak i emeryturę.

Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie, prawo do świadczeń straci między innymi 40 tysięcy pracujących emerytów, którzy zyskali je w tym roku. Resort przyznaje, że decyzja ze stycznia była słuszna, bo zwiększała aktywność zawodową osób starszych. Rząd wprowadza jednak zmiany, gdyż szuka oszczędności, a odebranie świadczeń emerytom pozwoli zmniejszyć wydatki Funduszu Ubezpieczeń Społecznych nawet o 900 milionów złotych rocznie.

Eksperci ostrzegają jednak, że taka drastyczna zmiana podważy i tak niewielkie zaufanie do państwa. Ponadto emeryci mogą rozwiązać umowę z firmą i wrócić do niej nielegalnie. Wówczas Fundusz straci dodatkowe wpływy ze składek.

Więcej na ten temat w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

myślący
  • myślący
  • 06.01.2011 14:29

To prawda,że emeryci zajmują miejsca pracy młodym ludziom,a większość z nich to ludzie którzy mieli ciepłe posadki.Ludzie którzy ciężko pracowali w przemyśle,na budowach,kopalniach i szkodliwych warunkach nie są w stanie zajmować młodym miejsc pracy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram emeryt powinien w domu siedzieć i opiekować się wnukami a nie zajmować miejsca pracy młodym ludziom i obniżać wynagrodzenia,prywatni pracodawcy zatrudniają emerytów za małe pieniądze jeśli ktoś się upomni o podwyżkę to go wyśmiewają i zatrudniają emeryta za niskie wynagrodzenie bo ma emeryturę to mu nie zależy na podwyżkach płac jak normalnemu pracownikowi co tylko ma jedno źródło utrzymania.
Rząd w tej kwestii już dawno powinien zrobić to co teraz zamierza i zabrać emerytury tym ludziom teraz zobaczymy czy będą tak chętnie pracować za jedyne 700zł miesięcznie bez emerytury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.