Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" - Rząd tnie świadczenia emerytom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-18 07:29

Rząd chce ograniczyć świadczenia emerytom.

Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej", Ministerstwo Pracy zamierza przywrócić przepis, który zakazuje ZUS wypłaty emerytury, jeżeli ubezpieczony nie rozwiąże z firmą umowy o pracę.
Jeszcze w styczniu resort pozwalał osobom, które weszły w wiek emerytalny i pracowały, otrzymywać zarówno pensję, jak i emeryturę.

Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie, prawo do świadczeń straci między innymi 40 tysięcy pracujących emerytów, którzy zyskali je w tym roku. Resort przyznaje, że decyzja ze stycznia była słuszna, bo zwiększała aktywność zawodową osób starszych. Rząd wprowadza jednak zmiany, gdyż szuka oszczędności, a odebranie świadczeń emerytom pozwoli zmniejszyć wydatki Funduszu Ubezpieczeń Społecznych nawet o 900 milionów złotych rocznie.

Eksperci ostrzegają jednak, że taka drastyczna zmiana podważy i tak niewielkie zaufanie do państwa. Ponadto emeryci mogą rozwiązać umowę z firmą i wrócić do niej nielegalnie. Wówczas Fundusz straci dodatkowe wpływy ze składek.

Więcej na ten temat w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

myślący
  • myślący
  • 06.01.2011 14:29

To prawda,że emeryci zajmują miejsca pracy młodym ludziom,a większość z nich to ludzie którzy mieli ciepłe posadki.Ludzie którzy ciężko pracowali w przemyśle,na budowach,kopalniach i szkodliwych warunkach nie są w stanie zajmować młodym miejsc pracy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram emeryt powinien w domu siedzieć i opiekować się wnukami a nie zajmować miejsca pracy młodym ludziom i obniżać wynagrodzenia,prywatni pracodawcy zatrudniają emerytów za małe pieniądze jeśli ktoś się upomni o podwyżkę to go wyśmiewają i zatrudniają emeryta za niskie wynagrodzenie bo ma emeryturę to mu nie zależy na podwyżkach płac jak normalnemu pracownikowi co tylko ma jedno źródło utrzymania.
Rząd w tej kwestii już dawno powinien zrobić to co teraz zamierza i zabrać emerytury tym ludziom teraz zobaczymy czy będą tak chętnie pracować za jedyne 700zł miesięcznie bez emerytury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.