Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" - Sikorski rusza na Kijów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-03 11:23

"Dziennik" ustalił, że szef naszej dyplomacji Radosław Sikorski będzie próbował przekonać prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenkę i premier Julię Tymoszenko do utworzenia stabilnej koalicji. 16 stycznia minister ma pojechać do Kijowa.

Najprawdopodobniej będzie on pierwszym przedstawicielem Unii, który podejmie bezpośrednie rozmowy z przywódcami Ukrainy od kiedy 1 stycznia Kreml wstrzymał dostawy gazu dla naszego wschodniego sąsiada.

Wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Kremer podkreślił, że trzy dni przed odlotem do Kijowa Sikorski spotka się z szefami dyplomacji Unii. Będzie więc mógł na Ukrainie przedstawić prezydentowi Juszczence i premier Tymoszenko stanowisko całej Unii.

Proszący o zachowanie anonimowości wysoki rangą polski dyplomata przyznał w rozmowie z "Dziennikiem", że Ukrainie grozi podporządkowanie przez Kreml. Dlatego minister Sikorski musi jego zdaniem przekonać Ukraińców do opamiętania się i odtworzenia prawdziwej koalicji "Pomarańczowych". Jeśli nie posłuchają oni sugestii polskiego ministra, na dziesięciolecia mogą pożegnać się z integracją z Zachodem - pisze gazeta.

Więcej na ten temat w "Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.