Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11428 miejsce

Dziennik sportowy "L'Equipe" świętuje 20-tysięczne wydanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-10 07:07

Słynny francuski dziennik sportowy "L'Equipe' w nietuzinkowy sposób postanowił uczcić 20-tysięczne wydanie gazety. Na jednej z wież nowoczesnej Biblioteki Narodowej pojawi się czterdzieści jeden fotografii najsłynniejszych sportowców Francji. Dzięki zastosowaniu wideorzutników na wieżach rozbłysną zdjęcia o wysokości 60 m i szerokości 40 metrów.

Do kiosków z gazetami trafi specjalne wydanie "L'Equipe" - ośmiostronicowy dodatek redagowany przez grupę największych gwiazd francuskiego sportu. Redaktorem naczelnym jest Jean-Claude Killy - mistrz świata, trzykrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich, najlepszy francuski narciarz w dziejach tego sportu.

U jego boku, nad okolicznościowym wydaniem gazety, pracuje grupa wybitnych sportowców, w tym Raymond Kopa - Kopaczewski, syn polskich imigrantów, którzy osiedlili się na północy Francji, zaliczany, obok Michela Platiniego i Zinedine'a Zidane'a, do najwybitniejszych piłkarzy francuskich.

W zespole redakcyjnym znajdują się też: mistrz olimpijski w judo David Douillet, baskijski piłkarz Bixente Lizarazu oraz belgijski kolarz Eddy Merckx. Słynny architekt Jean Nouvel przedstawi swój projekt stadionu przyszłości.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.