Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" - Sześciolatki uczą się potajemnie pisać i czytać

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-06 07:42

Na prośbę rodziców przedszkola w całej Polsce organizują tajne zajęcia z czytania i pisania dla sześciolatków uczęszczających do zerówek - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Nauka odbywa się potajemnie, bo zgodnie z nową podstawą programową dzieci, które uczęszczają do zerówki, nie powinny uczyć się czytać i pisać - dodaje gazeta.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało ustawę, gdyż zakładało, że wszystkie sześciolatki od tego roku będą uczęszczać do pierwszej klasy, a w zerówkach znajdą się pięciolatki.
Tajne zajęcia odbywają się już między innymi w przedszkolach w dwóch podwarszawskich powiatach oraz we Wrocławiu. W żadnym z nich nie ma zeszytów i tablic. Dzieci uczą się też nielegalnie z książek.

W przypadku kontroli kuratoriów oświaty byłyby to dowody na prowadzenie zajęć niezgodnych z prawem. Kuratoria mają prawo powiadomić o tym organ prowadzący daną placówkę. Pod nadzorem będą też dyrektorzy, którzy będą realizować program nauczania niezgodny z podstawą programową - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.