Facebook Google+ Twitter

Dziennik telewizyjny, czyli jak minęła niedziela według TVPiS

Po prawie całym dniu spędzonym na działce skusiło mnie, aby pooglądać Wiadomości w tzw. publicznej telewizji. Wiadomo: koniec długiego weekendu, kawał kraju zalany, a w stolicy beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki.

Nasz dziennik telewizyjny zaczął się punktualnie o 19.30.
Do 19.46 emitował wiadomości o beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Potem, przez ponad 2 (słownie: dwie) minuty redaktorzy przelecieli się po powodzi. W tej puli czasowej jakieś 50 sekund zajęło im zrelacjonowanie tego, co premier wczoraj powiedział o byłym premierze, i co były premier odpowiedział dziś temu pierwszemu, czyli aktualnemu.

W godzinach 19.48 - 19.50 nasi profesjonaliści uraczyli nas informacjami o przebiegu kampanii wyborczej: Napieralski i Olechowski w Szczecinie, Pawlak w Płocku, Korwin "nie opuścił stolicy", Lepper w Krakowie, a TVP zaproponowała debatę czterech kandydatów (tych, co to ich partie robią obecnie w Sejmie). Kandydat TVPiS, och przepraszam, kandydat PiS jest za, a Komorowski nie wie, czy jest za, bo czemu czterech, a nie iluś tam.

I nagle zrobiło się bardzo późno: wybiła godzina 19.50. Uśmiechnięta pani prezenterka oznajmiła uprzejmie, że "to wszystko w tym specjalnym wydaniu Wiadomości". No to się redaktory dziś napracowali!

A my, dziennikarze obywatelscy, tak się tu staramy i jeszcze pewnie wielu z nas opłaca abonament TVPiS... To znaczy TVP, tej od szerzenia misji, czy jakoś tak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Pan Grzegorz próbuje naśladowac p.J.K. niestety z marnym skutkiem. Tekścik mierniutki i nie wiadomo czemu ma służyć. Chyba tylko przypomnieniu o istnieniu autora. Żeby istnieć w głównych wydaniach i na pierwszych stronach trzeba być Wielkim jak X.Jerzy Popiełuszko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu szanowny pisze Pan że 16 minut mówiono w TVP o ks.Popiełuszce a potem daje Pan kontrapunkt o 2/dwóch/ minutach na serwis powodziowy to jak mam to rozumieć? Telewizja publiczna nadaje serwis najważniejszych wiadomości od plotek jest komercyjna. Tam Pan nie zaglądał bo ja tak i też było o beatyfikacji/niestety nie mierzyłem im czasu./

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie Robercie,

"Rozumiem ,że dla Pana beatyfikacja Polaka tak zasłużonego dla Polski jest chlebem powszednim i nie warto zajmować tym czasy antenowego" - z przykrością stwierdzam, że Pan nie rozumie. Nie twierdzę tak i z tekstu to nie wynika. Wynika natomiast coś innego, a mianowicie to, jak niewiele pokazały wczorajsze Wiadomości - główny serwis informacyjny TVP. I nie czepiałbym się tego programu, gdyby nie to, że jest on wydawany przez telewizję publiczną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Są tematy które wykraczają poza podziały partyjne. Tak więc w każdej telewizji był czas na beatyfikacje, powódź i zbliżające się wybory. Co najwyżej różnie czasowo były rozłożone akcenty.Od po prostu taka praca trzeba to pokazać.
Większa różnica jest zauważalna podczas komentowania zdarzeń politycznych. Bo choć materiał taki sam to komentarz w telewizji TVP,Polsat,TVN czy też TRWAM będzie różny.
Nie oglądałem wczoraj telewizji wcale - pogoda była za ładna żeby marnować czas a wiec nie wiem może były zauważalne komentarze w stylu PiS czy też PO. Wydaje mi się jednak że to już nikogo nie dziwi i każdy ma swój ulubiony serwis informacyjny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie redaktorze Grzegorzu mógłby Pan jako zacny laureat/ skromność godna pochwały./ napisać co chciał Pan tym ''artykulikiem'' osiągnąć. Ja kompletnie się pogubiłem. Rozumiem ,że dla Pana beatyfikacja Polaka tak zasłużonego dla Polski jest chlebem powszednim i nie warto zajmować tym czasy antenowego. Dla Pana wiadomości powódż jest była i będzie tematem jeszcze długo- Niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ramach uzupełnienia tego tematu. Mszę beatyfikacyjną RÓWNOCZEŚNIE transmitowały następujace stacje: TVP1, TVP HD, TVP Info, TV Polonia, TVN24, TVN Religia, TV Trwam. Nie mam Polsat News, więc nie wiem co oni. Jaki miało to sens? Na szczęście mam N i kablówkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.