Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" - Trudny powrót z emigracji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-10 08:42

"Dziennik" pisze o kłopotach w polskich szkołach jakie mają dzieci Polaków wracających z emigracji. Gazeta podkreśla, że mimo obietnic resort edukacji nie robi się nic, aby pomóc nadrobić im różnice programowe.

Zdaniem rodziców, bez odpowiednich programów adaptacyjnych nie ma sensu zachęcać Polaków z dziećmi, aby wracali do kraju. Prawdziwe wzburzenie wywołują w nich wygłaszane powszechnie przez nauczycieli ostrzeżenia, że jeżeli sami nie douczą dziecka, może ono repetować albo po powrocie do kraju trafić do niższej klasy - czytamy w "Dzienniku".

Resort edukacji przyznaje, że dzieci emigrantów powinny być traktowane według innych reguł niż uczniowie, którzy nieprzerwanie uczą się w Polsce. Wiceminister edukacji Krzysztof Stanowski mówi, że nowa ustawa o oświacie, która obecnie jest w Sejmie, przewiduje, że uczniowie wracający z emigracji mają prawo przez 12 miesięcy korzystać z dodatkowych zajęć wyrównawczych.

Problem jednak polega na tym - pisze "Dziennik" - że dobre chęci MEN kończą się na zapisach w ustawie, bo na realizację tych postanowień ministerstwo nie przeznacza dodatkowych pieniędzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.