Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" - W parlamencie i w biznesie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-21 07:52

"Dziennik" sprawdził oświadczenia majątkowe polityków i stworzył listę posłów PO, którzy łączą działalność polityczną i biznesową. Znalazło się na niej 53 parlamentarzystów Platformy.

Gazeta zastanawia się, że czy znajdujący się niej posłowie popadają w konflikt interesów. Poseł Norbert Wojnarowski z Dolnego Śląska na przykład działa w kilku firmach, a jednocześnie w sejmowej komisji skarbu nadzorującej państwowe firmy. Pracę w spółce Ecoren, która jest własnością kontrolowanego przez państwo holdingu miedziowego KGHM, otrzymała jego żona.

Małgorzata Kidawa-Błońska ma wraz z mężem udziały w firmie Gambit Production kręcącej filmy. W Sejmie pracuje w podkomisji zmieniającej prawo autorskie. "Nie widzę konfliktu interesów. Odkąd zostałam posłem, mój mąż reżyser nie korzysta z państwowych dotacji" - odpiera zarzuty "Dziennika" Kidawa-Błońska.

Jarosław Katulski zainwestował z kolei w spółkę Szpital Tucholski. Czy tworząc ustawy dotyczące służby zdrowia, reprezentuje bardziej właścicieli szpitali czy pacjentów? - pyta "Dziennik". "Kiedy trzeba, to szpitali, a kiedy trzeba, to pacjentów" - odpowiada Kotulski.

Pełna lista parlamentarzystów PO prowadzących działalność biznesową - w "Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.