Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" - Wystąpienie prezydenta na 17 września

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-17 07:33

"Bez prawdy nie ma wybaczenia" - to główne przesłanie wystąpienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego z okazji 70. rocznicy radzieckiej agresji na Polskę - pisze "Dziennik".

Według prezydenckiego ministra Pawła Wypycha, Lech Kaczyński będzie chciał podkreślić, że nie da się zbudować dobrosąsiedzkich stosunków bez oparcia na prawdzie historycznej. Prezydent zdecydowanie wypowie się również przeciwko fałszowaniu historii.

Według "Dziennika", w wystąpieniu przy pomniku Polegli Pomordowani na Wschodzie prezydent odniesie się do sporów wokół sejmowej uchwały w sprawie 17 września. Dla Lecha Kaczyńskiego sprawa jest jasna - zbrodnia katyńska była ludobójstwem - mówi anonimowy polityk PiS.

Dodaje jednocześnie, że prezydent doceni fakt, iż posłowie w końcu porozumieli się co do uchwały. Zdaniem informatorów gazety, wystąpienie będzie ostre i wzmocni przesłanie, które Lech Kaczyński wygłosił na Westerplatte.

Kancelaria Prezydenta zaznacza zarazem, ze nie będzie to przemówienie antyrosyjskie. Tego obawiają się rząd i politycy PO, według których prezydent po raz kolejny "chce w bezpardonowy sposób zaatakować Rosję".

Więcej o prognozach dotyczących przemówienia prezydenta Kaczyńskiego w "Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.