Facebook Google+ Twitter

"Dziennik zakrapiany rumem" czyli Johnny Depp na kacu

Film Bruce'a Robinsona powstał na podstawie "Dzienników rumowych" znanego dziennikarza Huntera S. Thomsona. Dzięki znakomitej roli Johnny'ego Deppa przenosimy się do słonecznego i "pijanego" Portoryko.

 / Fot. plakat z filmuPortoryko, lata 60. Paul Kemp, niespełniony pisarz szukający własnego głosu i stylu, przyjeżdża na rajską wyspę, gdzie chce pracować dla podupadającej gazety. Jego ambicje zostają ukrócone przez redaktora naczelnego, niejakiego Lottermana, który ukrywa swoją łysinę pod tupecikiem. Naczelny nie ukrywa za to jednej rzeczy, niechęci do własnej gazety.

Kemp pisze o sprawach mało istotnych, mało poważnych i mało rzeczywistych. Robi reportaże z kręgielni, wywiady z ludźmi, którzy boją się wyjść z hotelu i wiodą dość naiwne życie. Dorywczo pisze horoskopy. Jego życie z pewnością byłoby nudne, ale nie w Portoryko. Tam trudno o abstynencję i cnotliwe życie. Na smutki - rum, podczas świętowania - rum, w barze
- rum, do śniadania, obiadu, kolacji - rum. Przez cały czas trwania filmu rum leje się strumieniami.

Losy dziennikarza zmieniają się, gdy poznaje Sandersona, który należy do grupy bogaczy mających znaczny wpływ na losy mieszkańców wyspy. Sanderson i jego partnerzy mają chytry plan zagarnięcia najpiękniejszych terenów wyspy i wybudowania tam hotelu dla bogatych turystów. Do czego potrzebny im Kemp? Chcą żeby napisał o nich i ich inwestycji kilka pochlebnych artykułów, dzięki którym zdobyliby przychylność mieszkańców wyspy.

Kemp dostrzega jednak biedę, korupcję i inne problemy trapiące portorykańską ludność. Zaczyna czuć obrzydzenie do ludzi "trzymających władzę" i chce ujawnić ich plany. Nie jest to jednak możliwe, nie w Portoryko, gdzie rządzą przede wszystkim pieniądze. Paul Kemp musi uciekać, jeśli chce uniknąć aresztowania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Martula
  • Martula
  • 04.01.2012 14:45

Brzmi zachęcająco :) Jak tylko wyskrobię kilka godzin wieczorem, na pewno przejdę się do kina. A dzisiaj seansik z innym filmem Deppa, Turysta, na hbo :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.