Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" - Zawisza - cyfrowy doradca

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-16 07:28

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że Artur Zawisza - prawicowy polityk, znajomy p.o. prezesa TVP Piotra Farfała - doradzał luksemburskiemu koncernowi SES Astra, który podpisał umowę z telewizją publiczną. Dzięki temu uruchomiła ona platformę cyfrową.

Farfał w rozmowie z gazetą nie wyklucza, że to znajomość z nim zdecydowała o tym, że Zawisza został doradcą SES Astra. "Być może szef SES Astra Polska Krzysztof Surgowt liczył na jakiś lobbing. Jednak ja nie mogę odpowiadać za to, jakich doradców wybiera sobie Astra" - mówi Piotr Farfał "Dziennikowi Gazecie Prawnej". Podkreśla przy tym, że "decyzja o podpisaniu umowy z Astrą została podjęta transparentnie"

Sam Surgowt nie chce przyznać się do Zawiszy. "Był raz na negocjacjach, ale nie po naszej stronie" - mówi gazecie szef SES Astra Polska.

Z kolei wiceprezes koncernu Aleksander Oudendijk, który podpisywał umowę z Farfałem, nie chciał ujawnić, czy jego firma podpisała umowę na doradzanie z Zawiszą. Były poseł też zasłania się tajemnicą handlową. "Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam" - mówi Artur Zawisza "Dziennikowi Gazecie Prawnej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.