Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" - Żłobki przyfirmowe jednak bez ulgi?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-23 07:37

Ministerstwo Pracy proponuje ulgę podatkową dla firm, które zdecydują się otworzyć przyzakładowy żłobek, ale minister Jacek Rostowski blokuje ten pomysł - pisze "Dziennik. Gazeta Prawna". Projekt minister Fedak mógłby pomóc rozwiązać problem zbyt małej liczby placówek opiekujących się małymi dziećmi.

W Polsce do żłobka chodzi 2 procent dzieci do lat trzech, to najmniej w Europie. Taka statystyka nie dziwi, jeśli spojrzeć na liczbę żłobków. Tylko w 16 procentach gmin działają takie placówki. Nierzadko w żłobkach tworzą się listy oczekujących na miejsce, liczące nawet po 300 osób. I zanosi się, że nie będzie lepiej.

Sytuację zmienić miał projekt minister Jolanty Fedak, która przygotowuje ustawę o opiece nad dziećmi do lat 3. Ma ona między innymi ułatwić zakładanie żłobków, choćby łagodząc przepisy sanitarne i budowlane. Ministerstwo chce też, aby placówkę mogła założyć każda prywatna osoba lub firma prowadząca działalność gospodarczą. W tym drugim wypadku firma mogłaby odliczać koszty związane z założeniem i prowadzeniem żłobka od podatku.

Na tę propozycję jednak nie ma zgody Ministerstwa Finansów. Ustawa nie ma więc szansy na wejście w życie przynajmniej przez najbliższy rok - pisze "Dziennik. Gazeta Prawna".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.