Facebook Google+ Twitter

"Dziennik" - Związki zablokują sprzedaż KGHM

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-13 07:20

"Dziennik" pisze, że związki zawodowe nie składają broni w sprawie KGHM. Zapowiadają, że storpedują rządowe plany prywatyzacji zakładu. Rząd zdecydował, że sprzeda do 10 procent akcji spółki.

"Szykujemy różne akcje. Nasz cel to powstrzymanie głupoty, jaka kieruje działaniami rządu" - ostrzega na łamach gazety szef Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego Ryszard Zbrzyzny.

"Dziennik" wyjaśnia, że na razie związkowcy zrezygnowali z przygotowań do strajku generalnego. Ale wtorkowe decyzje rządu w sprawie prywatyzacji ich nie uspokoiły - dodaje gazeta.

Jak czytamy w "Dzienniku" Skarb Państwa ma dziś niepełne 42 procent akcji w KGHM. Wystarcza to do sprawowania kontroli nad spółką. Związkowcy boją się jednak, że obniżenie udziałów do 32 procent może sytuację zmienić.

"Jesteśmy szóstym producentem miedzi i drugim producentem srebra w świecie. Ta decyzja doprowadzi do utraty kontroli nad KGHM" - przestrzega Józef Czyczerski, szef "Solidarności" górnictwa miedziowego.

Związkowcy liczą, że uda mi się przygotować scenariusz zastopowania sprzedaży akcji. "Dziennik" wyjaśnia, że na początku przyszłego tygodnia mają się nad tym naradzić. Związki zawodowe nie wykluczają długoterminowego strajku. Dodają jednak, że wszystkie działania mają się odbyć zgodnie z prawem.

Cały artykuł na ten temat - w "Dzienniku"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.