Facebook Google+ Twitter

Dziennikarki Wiadomości24.pl laureatkami Lady D. 2010!

Wczoraj w Katowicach odbyła się gala, podczas której, dziennikarki naszego portalu, Marta i Magdalena Wróbel, uhonorowane zostały tytułami Lady D. 2010! Wyróżnienia otrzymały przede wszystkim za twórczość dziennikarską na Wiadomościach24.pl

Marta i Magda Wróbel laureatkami wyróżnienia Lady D. 2010! / Fot. http://tusia-i-lena.blog.onet.pl/W Sali Parnassos Biblioteki Śląskiej w Katowicach odbyła się wczoraj gala wręczenia wyróżnień Lady D. 2010. Jest to ogólnopolska nagroda przyznawana od ośmiu lat paniom, które pomimo własnej niepełnosprawności wnoszą istotny wkład w życie społeczne naszego kraju. Wśród siedmiu tegorocznych laureatek znalazły się dziennikarki naszego serwisu, siostry Marta i Magdalena Wróbel.

Zdjęcie profilowe / Fot. M. WróbelNasze koleżanki odebrały w czasie uroczystości dyplomy, kwiaty i upominki z rąk Wicemarszałek Senatu Krystyny Bochenek, przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych Marka Plury i wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka. Kapituła doceniła ich wkład w zmianę postrzegania wizerunku osób niepełnosprawnych w Polsce, poprzez publikację artykułów na naszym portalu, w których Marta i Magda systematycznie pokazują życie niepełnosprawnych, ich problemy i sukcesy. Laureatki są też organizatorkami wielu akcji społecznych w swoim regionie. Wydały m.in. mini savoir-vivre - poradnik mówiący o tym, jak pomagać osobom niepełnosprawnym.

W pozostałych kategoriach wyróżnienia otrzymały panie:

Niewidoma Kaja Kosowska została Lady D. w kategorii kultura i sztuka. Jury doceniło jej sukcesy jako pianistki koncertującej z orkiestrą Simfonietta Cracovia oraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Kaja jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, a aktualnie na tej uczelni studiuje na kierunku kompozycji.

Najlepszym sportowcem wśród Lady's D. okazała się w tym roku Dorota Bucław - mistrzyni Polski w tenisie stołowym osób z tetraplegią. Pani Dorota mieszka w Solcu Kujawskim. Po wypadku samochodowym (podczas którego złamała kręgosłup szyjny i została całkowicie paraliżowana) wróciła do pasji sportowej, tym razem już na wózku.

Nauczycielka języka angielskiego z siemianowickiego Liceum Ogólnokształcącego, Iwona Szarkowicz, zdobyła laur w kategorii "życie zawodowe". To, że porusza się na wózku, nie przeszkadza jej być aktywnym pedagogiem i twórcą szkolnego wolontariatu.

 / Fot. Materiały własneW kategorii "dobry start", przeznaczonej dla najmłodszych pań, zwyciężczynią obwieszczona została uczennica klasy maturalnej z Katowic, Aldona Plewińska. Aldona urodziła się bez nogi i bez obu rąk, a pomimo tego z powodzeniem realizuje się jako fotomodelka.

Kapituła przyznała także wyróżnienie specjalne dla dziennikarki Jolanty Janikowskiej - Skwary za całokształt pracy społecznej na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych.

Tytuł Lady D. jest skrótem angielskiego wyrażenia "Lady Disabled" (Dama Niepełnosprawna), jednak skojarzenia z Lady Dianą i jej działalnością prospołeczną są jak najbardziej dopuszczalne.

Gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów w każdej dziedzinie życia.

Więcej o gali Lady D. 2010 przeczytać można w relacji Adama Podgórskiego, który był na miejscu. Marta i Magda Wróbel już po otrzymaniu wyróżnień udzieliły wywiadu naszemu portalowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

Super, gratulacje!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy serdecznie za wszystkie gratulację i dobre słowa. Wyróżnienie jest dla nas wyjątkowe. I stawia przed nami nowe wyzwania, oraz zobowiązuje :-)
Jeszcze raz dziękujemy.

Składamy również serdeczne podziękowania Grzegorzowi i panu Adamowi którzy profesionalnie relacjonowali to co działo się w Bibliotece Śląskiej.
Magda i Marta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje! Jesteśmy wszyscy z Was dumni:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziewczęta przyjmijcie moje gratulacje z witrualnym kwiatkiem.
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto i Magdo, podziwiam Was :) Jesteście Wielkie!! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powodzenia w dalszej pracy na rzecz drugiego człowieka! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magdaleno oraz Marto!
Walczyć o coś zawsze warto!
Wy jesteście w tych zmaganiach
całkiem, całkiem wyjątkowe
- a dowodem ta nagroda
i to się wydaje zdrowe!
Składam zatem ukłon wielki!
Niech nam żyją te Wróbelki!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdeczne gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Suuuuuuuuuper !!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.