Facebook Google+ Twitter

Dziennikarki Wiadomości24.pl laureatkami Lady D. 2010!

Wczoraj w Katowicach odbyła się gala, podczas której, dziennikarki naszego portalu, Marta i Magdalena Wróbel, uhonorowane zostały tytułami Lady D. 2010! Wyróżnienia otrzymały przede wszystkim za twórczość dziennikarską na Wiadomościach24.pl

Marta i Magda Wróbel laureatkami wyróżnienia Lady D. 2010! / Fot. http://tusia-i-lena.blog.onet.pl/W Sali Parnassos Biblioteki Śląskiej w Katowicach odbyła się wczoraj gala wręczenia wyróżnień Lady D. 2010. Jest to ogólnopolska nagroda przyznawana od ośmiu lat paniom, które pomimo własnej niepełnosprawności wnoszą istotny wkład w życie społeczne naszego kraju. Wśród siedmiu tegorocznych laureatek znalazły się dziennikarki naszego serwisu, siostry Marta i Magdalena Wróbel.

Zdjęcie profilowe / Fot. M. WróbelNasze koleżanki odebrały w czasie uroczystości dyplomy, kwiaty i upominki z rąk Wicemarszałek Senatu Krystyny Bochenek, przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych Marka Plury i wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka. Kapituła doceniła ich wkład w zmianę postrzegania wizerunku osób niepełnosprawnych w Polsce, poprzez publikację artykułów na naszym portalu, w których Marta i Magda systematycznie pokazują życie niepełnosprawnych, ich problemy i sukcesy. Laureatki są też organizatorkami wielu akcji społecznych w swoim regionie. Wydały m.in. mini savoir-vivre - poradnik mówiący o tym, jak pomagać osobom niepełnosprawnym.

W pozostałych kategoriach wyróżnienia otrzymały panie:

Niewidoma Kaja Kosowska została Lady D. w kategorii kultura i sztuka. Jury doceniło jej sukcesy jako pianistki koncertującej z orkiestrą Simfonietta Cracovia oraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Kaja jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, a aktualnie na tej uczelni studiuje na kierunku kompozycji.

Najlepszym sportowcem wśród Lady's D. okazała się w tym roku Dorota Bucław - mistrzyni Polski w tenisie stołowym osób z tetraplegią. Pani Dorota mieszka w Solcu Kujawskim. Po wypadku samochodowym (podczas którego złamała kręgosłup szyjny i została całkowicie paraliżowana) wróciła do pasji sportowej, tym razem już na wózku.

Nauczycielka języka angielskiego z siemianowickiego Liceum Ogólnokształcącego, Iwona Szarkowicz, zdobyła laur w kategorii "życie zawodowe". To, że porusza się na wózku, nie przeszkadza jej być aktywnym pedagogiem i twórcą szkolnego wolontariatu.

 / Fot. Materiały własneW kategorii "dobry start", przeznaczonej dla najmłodszych pań, zwyciężczynią obwieszczona została uczennica klasy maturalnej z Katowic, Aldona Plewińska. Aldona urodziła się bez nogi i bez obu rąk, a pomimo tego z powodzeniem realizuje się jako fotomodelka.

Kapituła przyznała także wyróżnienie specjalne dla dziennikarki Jolanty Janikowskiej - Skwary za całokształt pracy społecznej na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych.

Tytuł Lady D. jest skrótem angielskiego wyrażenia "Lady Disabled" (Dama Niepełnosprawna), jednak skojarzenia z Lady Dianą i jej działalnością prospołeczną są jak najbardziej dopuszczalne.

Gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów w każdej dziedzinie życia.

Więcej o gali Lady D. 2010 przeczytać można w relacji Adama Podgórskiego, który był na miejscu. Marta i Magda Wróbel już po otrzymaniu wyróżnień udzieliły wywiadu naszemu portalowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

Super, gratulacje!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy serdecznie za wszystkie gratulację i dobre słowa. Wyróżnienie jest dla nas wyjątkowe. I stawia przed nami nowe wyzwania, oraz zobowiązuje :-)
Jeszcze raz dziękujemy.

Składamy również serdeczne podziękowania Grzegorzowi i panu Adamowi którzy profesionalnie relacjonowali to co działo się w Bibliotece Śląskiej.
Magda i Marta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje! Jesteśmy wszyscy z Was dumni:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziewczęta przyjmijcie moje gratulacje z witrualnym kwiatkiem.
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto i Magdo, podziwiam Was :) Jesteście Wielkie!! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powodzenia w dalszej pracy na rzecz drugiego człowieka! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magdaleno oraz Marto!
Walczyć o coś zawsze warto!
Wy jesteście w tych zmaganiach
całkiem, całkiem wyjątkowe
- a dowodem ta nagroda
i to się wydaje zdrowe!
Składam zatem ukłon wielki!
Niech nam żyją te Wróbelki!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdeczne gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Suuuuuuuuuper !!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.