Facebook Google+ Twitter

Dziennikarki "Wyborczej" pytają Lisa:Co robi Hołownia w Newsweeku

"Co robi Hołownia w Newsweeku?"- pytają się dziennikarki "Gazety Wyborczej": Dominika Wielowieyska oraz Katarzyna Wiśniewska. W taki sposób odpowiadają Lisowi na jego zarzuty względem prawicy, iż nienawidzi ona dzieci z próbówki.

Sonda

Co sądzisz o okładce Newsweeka?

 / Fot. NewsweekNa okładce ostatniego numeru "Nesweeka" można zobaczyć bobasa zamkniętego w probówce i podpis: "In vitro: Talibów wojna z dziećmi. Dlaczego nasza prawica nienawidzi dzieci z próbówki".

Rafał Ziemkiewicz już dawno pisał, że "Newseeek" redagowany przez Lisa, będzie zmierzał w kierunku tabloidu. Dostrzegają to nawet koledzy Lisa z liberalno- lewicowego salonu. Już wcześniej Tomasz Wołek oraz Dominika Wielowieyska skrytykowali Lisa za podgrzewanie antyrosyjskich nastrojów ("Newsweek" umieścił przed meczem z Rosją, Franciszka Smudę w stroju Józefa Piłsudskiego z podpisem: "Polska- Rosja.Bitwa Warszawska 2012").

Teraz Wielowieyska znowu krytykuje Lisa; twierdzi, że zarzucanie politykom PiS, iż nienawidzi dzieci z próbówki jest nieuprawnione, gdyż nie ma na to dowodów. Ponadto dziennikarka "Gazety Wyborczej" poradziła Lisowi, aby baczniej przyjrzał się swojemu współpracownikowi, Szymonowi Hołowni, który nakręcił kiedyś film, w którym krytykował metodę in vitro. Hołownia swoje dzieło okraszył komentarzem, że wolałby się nie urodzić, niż wyjść z próbówki. Wielowieyska, podkreśliła, że ten skandaliczny film wyemitowała telewizja publiczna.

Reakcję Wielowieyskiej w tym temacie skomentował również zespół prawicowego serwisu wpolityce.pl. Czytamy tam: "Reakcja godna naszego intelektualnego saloniku z Czerskiej. Lis nie popełnił draństwa porównując katolików (w tym papieża jak mniemam) do masowych morderców i bandytów z Bliskiego Wschodu, a popełnił je nie nazywając Talibem swojego felietonisty. Trudno o lepsze podsumowanie rozumowania naszych elit".


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

gazeta klozetowadama
 • gazeta klozetowadama
 • 04.07.2012 09:20

"Newsweek -to też wielkie dziadostwo , Lis to aparatczyk PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gazeta klozetowadama
 • gazeta klozetowadama
 • 04.07.2012 09:11

GW -POlecam bardzo dobry papier(jak dawna "Prawda"),a Dominika cymes redaktor miałaby w"Trybunie Ludu"dobrą POzycję. GW kultywuje dobre,stare wzory,to zasługa wspaniałego nadredaktora.

Komentarz został ukrytyrozwiń
joasia
 • joasia
 • 03.07.2012 22:56

WINK nie onanizuj się tutaj leniu i darmozjadzie Zjedz mannę od mamusi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
 • erk
 • 03.07.2012 20:54

traktowanie Hołowni jako jedynie redaktora piszącego i pracującego, jest nader niesprawiedliwe dla tego zasłużonego skądinąd dla Kościoła gorliwego katolika.Jego programy,artykuły tudzież spotkania autorskie są istnym majstersztykiem elokwencji i erudycji okraszonymi niewysłowiona wręcz lekkością nawiązywania kontaktu,czy to z czytelnikiem tudzież interlokutorem do którego Hołownia zwykł sie zwracać.Co sie kryje pod fasadą chłopięcej urody i ujmującego stylu bycia? Kryją się,jak przystało na katolika,wątpliwości,pytania ciągła droga prowadząca do poznania istoty zbawienia i próby znalezienia odpowiedzi na inne,nurtujace każdego katolika pytania.Skąd w Hołowni taka niepewność i zrozumienie dla swojej kruchej człowieczej konstrukcji skoro jak sam powiedział :"został wybrany przez Pana Boga"?Ano może stąd,że Hołownia zwyczajnie łże jak przysłowiowa "bura suka"a każda jego wypowiedź czy każde tzw "rozważanie" jest poprzedzone z góry założona tezą mówiącą-bóg istnieje i nich mnie szlag trafi i wszystko dookoła jeżeli jest inaczej.Hołownia to kolejny "spoko koleś",który swoją osobą chce zaczarować rzeczywistość i wmówić ludziom,iż wiara i religia są OK.O Hołowni można dużo i długo,ale o tym przy innej okazji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Fix
 • Fix
 • 03.07.2012 18:41

co robi? PISZE! p.s dziennikarki Wyborczej nie muszą mi dziękować za wyjaśnienie zagadki;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
 • erk
 • 03.07.2012 16:45

Porównywanie spuścizny papieskiej i katolików do "masowych morderców i bandytów z Bliskiego Wschodu"byłoby daleko idącym nadużyciem z jednej,aczkolwiek zasadniczej przyczyny:tylu zbrodni i tylu niegodziwości jakich dopuścili się chrześcijanie z katolikami na czele w stosunku do Ludzkości i do Człowieka w ogóle,to nie mają na swoim "sumieniu" wszystkie inne religie razem wzięte.Chociaż należy oddać sprawiedliwość,że islam jest na najlepszej drodze aby przejąć laur zwycięstwa w tej wątpliwej konkurencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 03.07.2012 15:25

A te panie tego tak nie mówiły .Art zbity z innych gazet [komentarzy ]
Słuchałam tej rozmowy , przekaz jest zmanipulowany. Newsweek jako tygodnik prezentuje różne poglądy poprzez swoich felietonistów .[ prawicowe gazety i portale - niestety nie] .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakieś te panie nie za myślące... Jak to co robi? Pracuje! Jak ktoś ma inne poglądy niż duża część redakcji, to już nie może gdzieś pracować? Redakcje mają się składać z ludzi o określonych przekonaniach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.