Facebook Google+ Twitter

Dziennikarskie talenty w Szestnie

W Szestnie koło Mrągowa powstała nowa gminna świetlica. Młodzi uczestnicy programu mają możliwość zapoznać się z funkcjonowaniem mrągowskich mediów. Przewidziano wizyty w redakcjach oraz rozmowy z dziennikarzami.

Julita Wieczorek i Gabriela Szumska z Szestna chcą w przyszłości zostać dziennikarkami / Fot. K. EnerlichDziałalność placówki wspiera Urząd Marszałkowski, Wójt Gminy Mrągowo oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Jej inicjatorką jest mrągowianka Teresa Nowacka, która do współpracy zaprosiła warszawskie Stowarzyszenie Gniazdo.
- Na zajęciach uczymy się pisać informacje i wywiady, poznajemy różne gatunki dziennikarskie oraz przygotowujemy własną gazetkę, którą wydamy pod koniec roku - mówią Julita Wieczorek i Gabriela Szumska z Szestna.

Obie przeprowadzają wywiady z przedstawicielami lokalnej społeczności, ich kolega Daniel Kiełbasa przygotowuje materiały sportowe.
- Inni zbierają ciekawostki od mieszkańców Szestna, a potem materiały te znajdą się w gazetce - dodają przyszłe dziennikarki. Zespół już gościł w redakcji i na antenie Radia WaMa.

O codziennej pracy w mrągowskich mediach opowiedział Paweł Krasowski. Niewykluczone, że młodzi dziennikarze z Szestna zostaną radiowymi stażystami. W planach kolejna redakcyjna wizyta - w Kurierze Mrągowskim.

Świetlica współpracuje ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom "Gniazdo", które zatacza na Warmii i Mazurach coraz szersze kręgi. W Mrągowie i Sławkowie koło Kętrzyna świetlice działają już od kilku lat. Do gminnej świetlicy w Szestnie przychodzi kilkunastu uczestników, wspólnie odrabiają lekcje i bawią się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.