Facebook Google+ Twitter

Dziennikarsko-kobiecy obraz seksu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-07-26 15:18

"Bzyk - pasjonujące zespolenie nauki i seksu", autorstwa Mary Roach, to mieszanina dziennikarskiej dociekliwości, pisarskiej pasji i kobiecego doświadczenia.

Okładka książki Mary Roach "Bzyk - pasjonujące zespolenie nauki i seksu" / Fot. Źródło:materiały polskiego wydawcySama o sobie mówi, że jest „systemem filtrującym” - przeszukuje publikacje naukowe, wchodzi do laboratoriów, sama bierze udział w eksperymentach, po czym to wszystko opisuje z niebywałym humorem. Mary Roach - autorka Sztywniaka, Ducha oraz Bzyka - jest dziennikarką, pisarką, a w najnowszej książce również, może przede wszystkim, kobietą. Śledząc nowe odkrycia i poznając, mniej lub bardziej, szalonych naukowców nie ukrywa osobistych przemyśleń i doświadczeń. Tym samym łączy fragmenty naukowych rozpraw i wywiadów z lekarzami w obraz poszukiwań idealnego ośrodka badań nad seksem.

"Kiedy zaczęłam pisać tę książkę, wyobrażałam sobie naiwnie, że uda mi się znaleźć zespół naukowców pracujących nad odkryciem tajemnicy wspaniałego, przyprawiającego o zawrót głowy seksu. Będą oni chodzić do pracy wieczorem, zbierać się w pozbawionych okien, naszpikowanych najnowszym sprzętem laboratoriach, mieć nierozpoznawalny akcent i badawcze spojrzenie. Tydzień po tygodniu pary będą tam podłączane do różnych przyrządów pomiarowych, szczegółowo wypytywane, filmowane. Dane będą analizowane, nagrania starannie przeglądane i pewnego dnia jeden z badaczy odłoży długopis i znacząco pokiwa głową". (Mary Roach - "Bzyk - pasjonujące zespolenie nauki i seksu").

Do tej pory nikt nie pokiwał aż tak znacząco głową, a autorce nie udało się znaleźć idealnego laboratorium. Jednak dzięki tym poszukiwaniom powstała zabawna, pouczająca i niesamowicie wciągająca książka. Czytelnik towarzysząc pisarce w podróżach i eksperymentach poznaje historię badań nad seksem, jego obecności w świadomości społecznej, towarzyszących mu tabu. Dowiaduje się jaki związek z orgazmem ma położenie łechtaczki i jak to wszystko wpływa na płodność. Odkrywa różnorakie, mniej lub bardziej naukowe, zabawne i szalone, pomysły na leczenie zaburzeń erekcji czy oziębłości seksualnej.

Nowinki naukowe uzupełniane są barwnymi portretami naukowców, które tworzą swoistą
galerię postaci. Do tego tu i ówdzie wplecione szkice obyczajowe - to wszystko tworzy narrację, od której nie sposób się oderwać. Chwilami chce się być tam, odkrywać tajemnice razem z autorką, aż do chwili gdy doprawdy wygodniej jest z podziwem i zapartym tchem śledzić jej poczynania... z wygodnego fotela w domowym zaciszu, odkrywanie zostawiwszy specjalistom.

Książka nie tylko dla pasjonatów nauki, odmieniająca spojrzenie na „łóżkowe sprawy”. Ma dwie kłopotliwe cechy. Po pierwsze - trzeba nieco odwagi by sięgnąć po nią w księgarni i znieść wzrok kasjerki. Po drugie zaraz po przeczytaniu ma się ochotę odkryć kolejne pozycje Mary Roach.

Mary Roach - Bzyk - pasjonujące zespolenie nauki i seksu

Rok wydania: 2010
Format: 136x205
Ilość stron: 288
Wydawnictwo: Znak
Cena detaliczna: 34,90 zł

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Mary Roach


Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Znieść wzrok kasjerki? No proszę :-). Miałam ją w rękach, bo temat mnie interesuje. Wrócę do niej na spokojnie... i wzrok kasjerki pominę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie!!! Chyba przekonałeś mnie Miłosz do tego, żeby ją kupić!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Zabrakło tylko opisu laboratorium spontanicznej, subtelnej intymności tajemnych wzruszeń wspólnej poduszki.
I bardzo dobrze, bo opis taki mógłby skutkować zatraceniem spontaniczności.
Ponieważ wśród pasjonatów nauki "łóżkowych spraw", nie wywołuję dwóch kłopotliwych cech: ani nie porażam nabywcy (książki!!!) wzrokiem kasjerki, ani nie jestem prezenterem lektury, wyzwalającej ochotę odkryć kolejnych pozycji Mary Roach - dla spragnionych laboratoryjnych emocji mogę wesprzeć promocję światełkiem pięciu gwiazdek :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kupię ją:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.