Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27496 miejsce

Dziennikarstwo - nie dla leni!

"Być dziennikarzem, niby fajna sprawa" - pomyślałby ktoś, kto nigdy nim nie był i nigdy nim nie będzie. Ktoś, kto nie ma pojęcia jak nim zostać. Dziennikarstwa nie można się nauczyć. A zawód dziennikarza to nie jest zawód dla leni.

Nie myśl sobie, że będziesz siedział przed telewizorem i oglądał seriale. Nie będziesz miał na to czasu! To zawód dla pracoholików. Jesteś cały czas w terenie. Oczywiście oprócz tych chwil, kiedy po prostu musisz usiąść przed ekranem swojego komputera i napisać dobry artykuł. Dobry? Zapomnij o zasadach z języka polskiego, o których uczyłeś się w szkole. Tu nie ma miejsca na wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Ale pomimo wszystko przyda Ci się to podczas zbierania informacji. Cały czas ich szukasz, potwierdzasz, sprawdzasz z każdej strony, a potem relacjonujesz zdarzenie. Nie liczy się ilość, tylko jakość. Wszystko po to żeby być rzetelnym dziennikarzem.

Rozmawiasz z dużą liczbą osób. Pomyślałeś, że fajna sprawa? Poznajesz ciekawych ludzi, zbierasz informatorów, zabiegasz o ich zaufanie. Tak, wszystko super, ale
dziennikarz musi się zetknąć czasami z nudziarzami. Czasami trzeba mieć i z nimi do czynienia…

Wszędzie wejdziemy. Z legitymacją lub bez niej. Na każdą imprezę, konferencję itp. Liczy się kreatywność, twoje podejście do sprawy, dynamizm, energia słów i Twój charakter, który przyciąga ludzi jak magnes. Dziennikarstwo to pasja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Trzeba mieć talent do tego żeby dobrze pisać artykuły. W szkole pisało się kilka wypracowań w roku, a to za mało żeby bez problemu pisać z pasją i wyobraźnią. Ja jestem idealnym przykładem osoby, która mało pisała, nie ma talentu do pisania pięknych poezji i wierszy, ale za to próbuje coś tam stworzyć.
Pamiętam takiego jednego mojego kolegę z podstawówki, który z wielkim wysiłkiem pisał krótkie wypracowania. Nikogo nie obchodził tekst ponieważ był on po prostu beznadziejny. Wszyscy się śmiali, a on nic sobie z tego nie robił. Każdy z nas ma talent, który po prostu trzeba pielęgnować. Trochę lepiej, czy gorzej, ale warto się starać i coś tworzyć, bo zawsze znajdzie się ktoś kto nas wysłucha...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.