Facebook Google+ Twitter

Dziennikarstwo śledcze od kuchni

Dziś pierwszy dzień konferencji dziennikarstwa śledczego. Odbywa się ona w Wyższej Szkole Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi. Na spotkanie z czołowymi dziennikarzami śledczymi przybyli studenci. Była to jedna z nielicznych okazji, aby poznać zawód dziennikarza śledczego "od kuchni".

Konferencja rozpoczęła się od wykładów na temat metod poszukiwania informacji, "drążenia" w poszukiwaniu prawdy oraz aspektach moralnych zawodu. Po części teoretycznej odbył się panel dyskusyjny z udziałem takich dziennikarzy śledczych jak: Bertold Kittel (" Rzeczpospolita"), Jerzy Jachowicz ( "Dziennik"), Tomasz Patora ("Gazeta Wyborcza"), Krystyna Mokrosińska (prezes SDP), Leszek Kraskowski ("Dziennik"), Piotr Pytlakowski ("Polityka"). Na konferencji pokazano także najlepsze reportaże "Ekspresu reporterów", "Uwagi" i "Superwizjera". W tej części spotkania nie obyło się bez "pyskówki" pomiędzy dziennikarzami stacji komercyjnych a osobami z telewizji publicznej. Słowne utarczki dotyczyły używania ukrytej kamery i prowokacji dziennikarskiej podczas zbierania informacji do reportaży.

Kto przegapił pierwszy dzień spotkania, ma szansę się zrehabilitować. Jutro odbędzie się dalszy ciąg spotkania z dziennikarzami. Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Zamieszczam link do szczegółowego programu imprezy: http://www.wshe.lodz.pl/progr_konf.doc
Pokazy reportaży odbywają się także w kinie Charlie i Muzeum Kinematografii w Łodzi, na które wstęp też jest wolny. A oto link do programu pokazu reportaży odbywających się poza murami WSHE: http://www.wshe.lodz.pl/progr_rep.doc

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.