Facebook Google+ Twitter

"Dziennikarstwo wygrało z tańcem" –wywiad z Bartkiem Jędrzejakiem

Kilkanaście lat tańczył w zespole ludowym. Zaczynał jako dziennikarz informacyjny, dziś znany jest z prezentowania prognozy pogody w "Dzień Dobry TVN". Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Bartek Jędrzejak.

Dziennikarz i prezenter pogody Bartosz Jędrzejak gościł w redakcji W24 / Fot. Marta SkorupskaJako dziecko miał wiele pomysłów na swoją przyszłość - chciał być strażakiem, policjantem, a także lekarzem. Rodzice postanowili natomiast rozwijać go również artystycznie i zapisali go na zajęcia taneczne. Szybko okazało się, że radzi sobie na parkiecie doskonale i zaczął występować w Lubuskim Zespołem Pieśni i Tańca. Tańczył na całym świecie - razem z zespołem był m.in. w Meksyku, Kanadzie czy Niemczech. Bycie na scenie bardzo mu się spodobało i w pewnym momencie postanowił zostać aktorem. Nie udało mu się jednak dostać do szkoły teatralnej, więc uznał, że nie będzie podchodził drugi raz do egzaminów, tylko zajmie się pracą w mediach. "Do dwudziestego czwartego roku starałem się godzić taniec z dziennikarstwem, ale później musiałem wybierać i wygrało to drugie" - wspomina Bartek Jędrzejak.

Swoją przygodę z mediami rozpoczął od pracy w Telewizji Przewodowej Zielona Góra. "Poszedłem tam i powiedziałem, że chciałbym poprowadzić program dla młodzieży" - wyjaśnia dziennikarz. Swoim pomysłem zdziwił wszystkich pracowników tamtejszej telewizji, ale udało mu się stworzyć w krótkim czasie swój własny program. Później przez wiele lat pracował w Telewizji Polskiej w Poznaniu. "Przeszedłem tam wszystkie etapy - od noszenia kabli, przez asystowanie reporterom, po robienie swoich materiałów" - podkreśla Bartek Jędrzejak. W pewnym momencie podziękowano mu za współpracę i za namową przyjaciół zdecydował się na przeprowadzkę do Warszawy.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu Szybko trafił do producenta nowo powstającego programu "Dzień Dobry TVN" i praktycznie z dnia na dzień zaczął pracę w telewizji śniadaniowej. Praca ta przyniosła mu popularność i dziś należy do grona najbardziej znanych prezenterów pogody. "Wielu osobom wydaje się, że to bardzo łatwe zajęcie, a w rzeczywistości wcale tak nie jest" - wyznaje Bartek Jędrzejak. Program emitowany jest na żywo, więc nie da się również uniknąć wpadek. Prezenter wspomina, że za jedną z nich został nawet wyróżniony przez tabloid, który uwzględnił go w rankingu największych dziennikarskich wtop roku.

Prowadzenie prognozy pogody to jednak nie jego jedyne zajęcie. Od niedawna prowadzi zajęcia z dziennikarstwa na jednej z warszawskich uczelni. Oprócz tego od czasu do czasu prowadzi konferencje, koncerty czy pokazy mody. Planuje także w niedalekiej przyszłości wydanie książki dla najmłodszych.

Obejrzyj cały wywiad z Bartkiem Jędrzejakiem:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Łukaszu, jeśli dziś każdy może założyć uczelnię, to i każdy może na niej wykładać...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.10.2013 14:39

"prowadzi zajęcia z dziennikarstwa na jednej z warszawskich uczelni". Szok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawdziwa osobowość, charyzma i pewien poziom w polskiej TV, to nadal prezenterzy pogody. Całej reszcie "Celebrities 4 Eternity" trzeba przytakiwać, że nie odstają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.