Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6298 miejsce

Dziennikarz informacyjny, a kto to taki?

Podczas wycieczki do telewizji, jedna z Pań Redaktor zadała pytanie, jaka gałąź dziennikarstwa jest najważniejsza, i dlaczego. Ni stąd, ni zowąd spojrzała na mnie. Bez wahania odpowiedziałam, że dziennikarstwo informacyjne.

W ogniu pytań zainspirowałam się jednym z wywiadów ze znaną dziennikarką, właśnie informacyjną. Swój wybór uzasadniłam tym, że to, o czym mówią na antenie, ma wpływ na wagę portfela przeciętnego Kowalskiego. To ważne. Po przemyśleniu sprawy doszłam do wniosku, że odpowiedzi bym nie zmieniła, ale chodzi w tym wszystkim o coś znacznie więcej.

To na dziennikarzach informacyjnych spoczywa obowiązek dostarczenia prawdziwych, rzetelnych newsów. Dziennikarz informacyjny to ktoś cieszący się autorytetem. Pracujący na swoje nazwisko, ale i także opinię redakcji. Dlatego tak ważne jest to, czy ta osoba jest odpowiedzialna za słowo.

To z serwisów informacyjnych większość ludzi czerpie wiedzę na temat polityki. Tej krajowej, i światowej. To przykre, ale prawdziwe. I katastrofalne w skutkach. Przykre, ponieważ pozostając na etapie szklanego ekranu, ograniczamy się. Katastrofalne w skutkach, ponieważ za stacjami kryją się opcje polityczne. Wielu ludzi już zapomniało, iż media wykorzystywane były, są i będą w celach politycznych, do indoktrynacji, propagandy, agitacji. Ponadto obecnie wygranie wyborów przez ekipę rządzącą zostało sprowadzone do ładnego prezentowania się w telewizji i sztuczek piarowskich, mających na celu ocieplenie wizerunku i dbanie o słupki poparcia. Wielu Polaków prawdę ekranu przyjmuje za oczywistość. Przekłada się to na ogromne zagrożenie dla tak młodej przecież jeszcze Polskiej demokracji. Niektórzy wręcz właśnie dlatego twierdzą, że demokracja jest dla głupców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ali
  • Ali
  • 23.01.2012 02:31

Dziennikarz tez obywatel , świętaprawda ... i dlatego obywatelu nie pieprz bez sensu :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.