Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2504 miejsce

Dziennikarz niczym policjant na służbie?

Prezydent ma skierować do Sejmu nowelizację ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Jej celem ma być zwiększenie ochrony prawnej dziennikarzy w trakcie relacjonowania manifestacji lub koncertów.

Z taką propozycją wyszło Stowarzyszenie dziennikarskie Press Club Polska. Zdaniem organizacji dziennikarz mógłby korzystać z ochrony podczas służby na podobnych zasadach, co policjant. Pomysł pojawił się w związku z atakiem na dziennikarzy 11 listopada br. z okazji Święta Niepodległości w Warszawie. Doszło wówczas do zamieszek i starć z policją. Grupa chuliganów zniszczyła samochód TVN Meteo, Polsatu i Polskiego Radia oraz podpalono wóz transmisyjny TVN24. Skutkiem było zatrzymanie 210 osób przez policję. 30 osób z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitali,
a 40 funkcjonariuszy policji zostało lekko rannych.

Wstępnie, doradca Prezydenta RP ds. historii i dziedzictwa narodowego, Tomasz Nałęcz uznał propozycję PCP za godną uwagi. Obecnie za atak na policjanta na służbie, grozi do 10 lat więzienia. Czy podobna kara spotka osobę, która zaatakuje dziennikarza na służbie? Wielce prawdopodobne, że odpowiedź na to pytanie poznany już niedługo.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Marek Łap
  • Marek Łap
  • 09.12.2011 08:57

Głupota, głupota, głupota. Przypomina mi się historia Tarziniego kiedy został zatrzymany przez partyzantkę Czerwonych Khmerów. Przystawili mu broń do głowy a on się uśmiechnął. I uszedł z życiem. Ale to był dziennikarz którego naprawdę interesował świat, ludzie ich losy. Dziennikarstwo było pasją jego życia, a nie sposobem na zarabianie i szukanie taniej sensacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 07.12.2011 23:31

Bić mataczy z TVN i GW nikt nie musi, ale rozmawiać z nimi tez nikt nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
xawery.romer
  • xawery.romer
  • 07.12.2011 22:58

A może tym zbieraczom taniej sensacji przydzielić ochronę BOR na koszt podatnika?

Komentarz został ukrytyrozwiń
omc
  • omc
  • 07.12.2011 22:15

Prawdziwy dziennikarz obroni się sam [http://wpolityce.pl/artykuly/19136-dziennikarze-na-sluzbie-powiem-co-o-tym-mysle-hucpa-hucpa-po-trzykroc-hucpa]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.