Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26403 miejsce

Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku. Sprawdźcie kto wygrywa!

Na konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku nadeszło wiele doskonałych materiałów. Trudny wybór, poza członkami Kapituły, będą też mieli głosujący na najlepsze teksty i fotoreportaże w dziesięciu kategoriach konkursowych. Głosowanie na stronie doroku.pl trwa do 31 maja. Od dziś możecie zobaczyć wyniki liczbowe.

 / Fot. PolskapresseZależy nam na przejrzystości konkursu, wszystkie dane są widoczne przez całą dobę i zmieniają się w czasie rzeczywistym wraz z każdym oddanym głosem. Głosów napływa jednak coraz więcej, stąd procentowe ujęcie wyników głosowania stało się mało precyzyjne i przestało wystarczać. Od niedzieli 8 maja wyniki głosowania na stronie konkursowej widoczne są zatem w postaci liczb. Szczegóły: w tym materiale na stronie doroku.pl

Postaramy się promować uczestników naszego konkursu, ale indywidualna prezentacja sylwetek, poglądów i dotychczasowego dorobku kilkuset Autorów raczej przerośnie nasze możliwości, bo przez 30 dni trwania etapu głosowania pewnie nawet nie zdążylibyśmy nawet ze wszystkimi porozmawiać. Ale...

Nie jest to niemożliwe... Jeśli tylko dacie się namówić i prześlecie do Wiadomości24.pl informacje o sobie. Mailem, na konkursowy adres: doroku@wiadomosci24.pl. Od swego zdjęcia poczynając, po to wszystko, co uznacie za stosowne. A my zaprezentujemy w serwisie dodatkowe informacje o Was. Możecie też po prostu zarejestrować się w Wiadomości24.pl, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Na pewno łatwiej się głosuje, wiedząc więcej o Autorze; przeglądając profile Autorów nadesłanych materiałów, sam wybrałem już kilka takich, na które na pewno oddam głos. Wysłany przez SMS, bo tak głosy oddajemy w tegorocznym konkursie.

Wysyłając głos pamiętajmy o dokładnym sprawdzeniu numeru SMS - 7055. Sprawdźmy też dokładnie, czy wpisujemy dobry numer materiału. Robi się to np. najeżdżając kursorem nad materiał, wtedy podświetli się cały pasek. Pamiętajmy, że jeden autor może mieć kilka materiałów zgłoszonych do konkursu, a każdy materiał ma inny numer.

Głosujemy na stronie DOROKU.PLAutor bądź Autorka materiału, który otrzyma największą liczbę głosów w każdej z kategorii, otrzyma na uroczystej gali 14 czerwca nagrodę - wart 3 tys. zł bon na zagraniczną wycieczkę z biurem Adriatyk. Zwycięski zespół młodych dziennikarzy w kategorii Junior Media zyska nagrody rzeczowe dla swej redakcji. Na nagrody mogą też liczyć głosujący. I na nich czeka jedna zagraniczna wycieczka oraz wartościowe upominki od firmy Wittchen, jakie będziemy przyznawali każdego dnia. Ale uwaga!

 / Fot. PolskapresseNie wystarczy wysłać SMS z głosem oddanym na wybrany materiał. Jeśli liczymy na nagrodę, trzeba swój wybór uzasadnić w treści SMS, bo właśnie autorzy najciekawszych uzasadnień nagrody wygrywać będą. Ważna uwaga - nie używamy polskich znaków, niestety. Na konkurs można wysyłać głosy tylko z telefonów sieci działających w Polsce.

Jeśli już jesteśmy przy nagrodach, to wspomnieć trzeba, iż nagrodę główną konkursu wygrywa ten Autor, którego wybierze Kapituła konkursu. To właśnie jej lub jemu przypadnie w udziale gloria i chwała, tytuł Dziennikarza Obywatelskiego 2010 Roku oraz 10 tysięcy złotych i wspaniała statuetka. Wybór Kapituły ujawnimy dopiero podczas finałowej gali 14 czerwca w Centrum Nauki Kopernik. Wtedy też okaże się kto jest laureatem nagrody specjalnej Subaru.

Informujcie innych, że uczestniczycie w konkursie! Poniżej znajdziecie ilustracje, które możecie wstawić do swoich materiałów zgłoszonych do konkursu:
 / Fot. Ryszard Urych / Fot. Ryszard Urych / Fot. Ryszard UrychLiczby zamiast procentów - zmiana sposobu prezentacji wyników głosowania


Kandydaci w konkursie Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku piszą o sobie
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (394):

Sortuj komentarze:

Gloria victis. Non omnia possumus omnes.

Komentarz został ukrytyrozwiń
boner
 • boner
 • 04.06.2011 04:44

Ale to kur..... śmieszne wszystko jest
uśmiałem sie po pachy hahahahahahaha
po ch..... taki konkurs??????????????

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dziękuję
 • Dziękuję
 • 01.06.2011 13:42

Panie Tomaszu, to ja dziękuję. Dzięki wspaniałemu regulaminowi odniosłem sukces :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy bardzo za zgłoszenie bądź zaakceptowanie swych kandydatur, dziękujemy za tak aktywny udział w głosowaniu. Ale to nie koniec emocji i nagród (wliczając nagrody od Wittchena to ponad 40 tys. zł). Przed nami jeszcze wynik głosowania Kapituły konkursu, której członkowie przyznają tytuł Dziennikarza Obywatelskiego 2010 Roku i nagrodę 10 tys. zł, przed nami nagroda specjalna Subaru, przed nami przyznanie wycieczki jednej z głosujących osób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielką przegraną jest też Katarzyna Formela w dziale "Polityka", która prowadziła od 3. dnia głosowania do wczoraj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
barbara wierzbicka
 • barbara wierzbicka
 • 01.06.2011 01:08

Gratuluję Wszystkim Laureatom I Miejsca !!!
Każdemu z Państwa życzę wspaniałej wycieczki !!!
Panu Mateuszowi Matczyńskiemu dziękuję za pełnienie roli sprawozdawcy; wykonana przez Pana praca dodała pieprzu konkursowej potrawie, wiele spraw przybliżyła i wyjaśniła.
Serdecznie pozdrawiam Redakcję i Współuczestników, jestem pewna, że /mimo kontrowersji/ wszyscy jesteśmy wygrani, bo mamy pasję. pozdrawiam - B.W.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż, znamy już zwycięzców Konkursu "Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku" głosami Czytelników w poszczególnych kategoriach (nagrody: dyplom, bon o wartości 3 tys. zł na wycieczkę zagraniczną z biurem podróży Adriatyk i nagroda pieniężna w wysokości 333 zł) . Znamy też osoby plasujące się na 2. i 3. pozycji, które najprawdopodobniej otrzymają dyplomy (w jednym z komentarzy Tomasz Kowalski, Redaktor Naczelny Wiadomości24 wypowiadał się pozytywnie o tym pomyśle).

Ja mam nadzieję, że po farsie z głosowaniem smsowym Kapituła Konkursu dodatkowo wyłoni zwycięzców w poszczególnych 10 kategoriach (wystarczą dyplomy, które będą bardziej prestiżowe niż te nagrody rzeczowe w wyniku głosowania smsowego), a spośród nich wybierze DO 2010 Roku.

Patrząc na wyniki głosowania, chyba największym przegranym okazał się Mariusz Michalski. Jego artykuł "Justyna Kowalczyk mistrzynią olimpijską w biegu na 30 km" prowadził praktycznie od samego początku do wczoraj, ale ostatecznie zajął 2. miejsce. W dodatku jest to jedyny dziennikarz obywatelski, którego wszystkie zgłoszone teksty (w sumie 2) znalazły się w czołówce. Inny materiał, tj. "Puchar Świata w Davos: Justyna Kowalczyk druga" zajął wysokie 5. miejsce. Może Mariusz Michalski niepotrzebnie zgłaszał dwa teksty - one łącznie uzyskały 1020 punktów, co pozwoliłoby na zwycięstwo. No cóż, Justyna Kowalczyk w tym sezonie musiała uznać wyższość Marit Bjoergen, to i dziennikarz obywatelski opisujący jej zmagania "musiał" najwidoczniej podzielić jej los.

Wyniki Konkursu "Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku" głosami Czytelników (pozycja, imię i nazwisko, "redakcja", liczba głosów):

I News lokalny
1. ZYGMUNT MELLER, iThink, 1742
2. Beata Traciak, Wiadomości24, 557
3. Piotr Andrzejak Wiadomości24, 511

II Polityka
1. IRENEUSZ KWIATKOWSKI, Wirtualna Polska, 2118
2. Katarzyna Formela, Blox, 1688
3. Emilia Soboń, Wiadomości24, 314

III Sport
1. KAMIL KUSIER, Ekstraklasa, 1008
2. Mariusz Michalski, Wiadomości24, 888
3. Maciej Łyk, Wiadomości24, 491

IV Kultura
1. MARCIN KAWA, Blog Onet, 1462
2. Adam Sęczkowski, Wiadomości24, 1034
3. Irena Kramorz, Wiadomości24, 362

V Technologie
1. BARTŁOMIEJ KOWALEWSKI, Wiadomości24, 1854
2. Adam Łodziński, Blog Bmobi, 1836
3. Wojciech Pietrusiewicz, Blog Moridin, 166

VI Nauka
1. TADEUSZ WOJEWÓDZKI, Agiateneum, 1028
2. Marzena Suchomska, Wiadomości24, 182
3. Ewa Bielańska, Wiadomości24, 101

VII Multimedia
1. GRZEGORZ FRĄC, Wiadomości24, 1093
2. Marcin Łobodowski, Wiadomości24, 423
3. Michał Wojda, Wiadomości24, 102

VIII Informacje ze świata
1. TOMASZ KANIEWSKI, Wiadomości24, 171
2. Piotr Maciążek, Blox, 125
3. Piotr Drabik, Wiadomości24, 102

IX Styl życia
1. MATEUSZ KUMOROWSKI, Matthew-Enter Bloog, 764
2. Barbara Wierzbicka, Kobiety Lodz, 373
3. Andrzej Binkiewicz, MM Wroclaw, 359

X Junior Media
1. GIMNAZJUM NR 4 W RUMII, 1797
2. Szkoła Podstawowa w Kielnie, 1091
3. Szkoła Podstawowa nr 75 w Warszawie, 487

Wyłączając "Junior Media", na dziewięć podstawowych kategorii dziennikarze obywatelscy Wiadomości24 okazali się najlepsi jedynie w trzech. Najlepsi dziennikarze obywatelscy Wiadomości24 w poszczególnych kategoriach:

I News lokalny - Beata Traciak
II Polityka - Emilia Soboń
III Sport - Mariusz Michalski
IV Kultura - Adam Sęczkowski
V Technologie - Bartłomiej Kowalewski
VI Nauka - Marzena Suchomska
VII Multimedia - Grzegorz Frąc
VIII Informacje ze świata - Tomasz Kaniewski
IX Styl życia - Teresa Stachowicz

Komentarz został ukrytyrozwiń
joe
 • joe
 • 31.05.2011 23:34

O nic. Ale jak widać Pani B.T non stop pojawiają się głosy ;-) Już dobrych kilkadziesiąt ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
do joe
 • do joe
 • 31.05.2011 23:32

a niby o co na tym drugim miejscu mają walczyć ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marco de Orsini
 • Marco de Orsini
 • 31.05.2011 22:39

@Mateusz Matczyński

sprawdziłem profile kandydatów w kategorii informacja ze świata. Z pierwszej trójki tylko jeden mieszka po za granicami, dwóch pozostałych w Polsce. I to ten co mieszka za granicą prowadzi;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.