Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12928 miejsce

Dziennikarz Obywatelski na darmowej szlifierce

Dziennikarz Obywatelski płaci za swoją niezależność publicznego słowa pokutą polityczną i finansową. Z perspektywy komercji – za to, że pisze – nie ma nic. Jeśli pisze profesjonalnie – jest powód by go szanować podwójnie. I tak musi pisać.

Logo AF KS / Fot. Tadeusz WojewódzkiDziennikarz Obywatelski płaci za swoją niezależność publicznego słowa pokutą polityczną i finansową. Z perspektywy komercji – za to, że pisze – nie ma nic. Jeśli pisze profesjonalnie – jest powód by go szanować podwójnie. I tak musi pisać.
Dziennikarstwo obywatelskie jest szansą na odrodzenie dziennikarstwa niezależnego politycznie i finansowo. Nie z nazwy lecz z dziennikarskich treści i postaw. Polityka i finanse nie są jednak jedynymi zagrożeniami dla profesjonalnej formuły dziennikarstwa obywatelskiego. Są nimi braki warsztatowe. Niewiele jest miejsc w sieci, gdzie można je szlifować. Za darmo i zarazem profesjonalnie. Takim miejscem jest Akademia Felietonu Kształtu Słów – społeczności liczącej bez mała 4.000 członków.
Z punktu widzenia dziennikarza obywatelskiego KS nie jest konkurencją dla Wiadomosci24.pl . Może być natomiast istotnym uzupełnieniem i wsparciem kompetencji dziennikarzy zainteresowanych szlifowaniem własnego warsztatu dziennikarskiego, co służyć może dobrze idei obywatelskości w dziennikarstwie. W przeciwieństwie do innych miejsc w sieci – nie ma tutaj połajanek, plucia i partyjniactwa. Jest merytoryczna dyskusja o treści i warsztacie. Profesjonalne wskazówki i dobre wzorce. Najlepsi maja prawo bezpłatnego uczestnictwa w kursie online.

Za kilka dni rusza kolejna edycja AF KS – tym razem w formule konkursu na felieton -„ Sposób myślenia – kluczem do mądrości?”. Podaję adres NAWIGATORA- https://www.facebook.com/przegladksztaltyslow/ mapy treści AF KS, która pozwoli lepiej poruszać się po tematach ważnych dla dziennikarzy.
Felieton – dobry felieton – łatwo się czyta. Jak się go pisze – każdy wie, kto spróbował choć jeden raz. Zdecydowanie więcej o naturze felietonu wie ten, kto je pisał systematycznie, tydzień w tydzień, przez miesiące, lata. Kto był felietonistą. Do takiej roli – felietonisty, a nie tylko roli autorskiej - incydentu napisania tekstu, raz na jakiś czas - przygotowuje niniejszy warsztat. Warto z tego skorzystać - by pisać i częściej i lepiej dla Wiadomosci24.pl oraz własnej satysfakcji.

KS jest miejscem kipiącym życiem. Ramy Facebooka nie są zapewne idealną konstrukcją dla takiego żywiołu, ale porządek tygodnia reguluje przynajmniej przepływ treści tematycznych:
• w poniedziałek - dział satyry
• wtorek - dział prozy szeroko pojętej z gatunkami dziennikarskimi
• środa - dział Mistrzów Słowa
• czwartek -dział warsztatów twórczych
• piątek -dział krótkiej formy literackiej i poetyckiej
Fraza zamieszczona w podtytule KS „zajrzyj tu - napisz coś“, znamionuje otwartość tego miejsca na różne formy twórczości literackiej, a także stanowi zaproszenie dla potencjalnych twórców do dzielenia się twórczością bardzo zróżnicowaną poziomem zaawansowania warsztatowego. Jest to miejsce nie tylko publikacji tekstów, ale także warsztatów umożliwiających doskonalenie swoich umiejętności zarówno literackich, jak i dziennikarskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

WIEŚKU, jaki ma to związek z naszym tematem? Nie kumam. Wytłumacz proszę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wzajemnie Basieńko, :) Droczę się tylko z Tobą, ale swoje wspólnie wiemy i rozumiemy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed chwila napisalem ze w naszym portalu lawina politycznego hejtu ale nie do konca bo nie ma informacji typu "przyjdzie poprzec protest 700 wspanialcy b. funkcjonatiuszy pod Sejm RP" ale kto wie moze wezwanie to pojawi sie jako haslo do zbiorki na godzine przed tym wydarzeniem tak jak to mialo miejsce 3 i 16 grudnia ub gdy o 19 wstawiono wezwanie przyjdzcie na 20 pod Sejm bedzie sie dzialo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeuszu, niczego nie szukam i nie chcę. Pozdrawiam w każdym razie i życzę dalszego powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Albo chcesz mieć przewodnika, albo szukasz ogonka :) Wybór należy do Ciebie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wpisałam... przeczytałam. To za wysokie loty dla mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może źle patrzysz tzn. nie tam, gdzie trzeba. Wpisz w Google "Tadeusz Wojewódzki" - może będzie wspólna droga, a jak nie, to dzięki za miłe wspomnienia dobrych dla DO czasów i zdrowia Ci życzę. Sama wiesz najlepiej, że cała reszta mniejsze ma znaczenie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

zajrzałam na stronę Fb. niestety nic dla mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie też to nie bawi. Zajmujemy się dużo poważniejszymi kwestiami, choć i te dziennikarskie powinności, o których wspomniałaś - tez ktoś musi wykonywać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może i można. ale mnie już nie bawi (za leniwa jestem) tworzenie newsów i raportowanie. Zabrałam się za cięższy kaliber. Może zdążę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.