Facebook Google+ Twitter

Dziennikarz obywatelski to nie zawodowiec, lecz amator

Nieporadność bierze się z nieumiejętności, nieznajomości przedmiotu. Czy zwykły człowiek może znać się na wszystkim? Geniusz - tak. Mam się zabić, jeśli geniuszem nie jestem?

 / Fot. Materiały własneCo mam robić? Krzyczeć ratunku? Przecież nie tonę, nie płonę. Nikt mnie nie bije. Czuję się jednak, jak złajany pies. Jakbym wypadł z tanecznego koła w którym dobrze się bawiłem. Zawsze lubiłem pisać, tak dla przyjemności. Dla zaspokojenia wewnętrznej potrzeby, która nie wiadomo skąd się we mnie wzięła.

Wydawało mi się, że mam wiele do powiedzenia, do przekazania swoich odczuć, spostrzeżeń, przemyśleń. Przypadek sprawił, że znalazłem Wiadomości24. Od razu pomyślałem - to jest To, czego, podświadomie oczekiwałem. Poczułem się tu jak u siebie. Atmosfera wydała mi się przyjazna. Komentarze nie zawierały wulgarnych wypowiedzi. Nie zauważyłem, też skrajności. Jednym słowem - Pełna Kultura. A w Polsce nie zauważa się, jej przerostu. Opanowałem też, w miarę poruszanie się po Serwisie i - ? I za dobrze byłoby, gdyby to trwało dłużej.

A teraz w swoim profilu oglądam manekina - niby moją podobiznę. Nie mogę ze spokojem na niego patrzeć. Nie mogę go zmienić. Podejmowałem różne próby. Udało mi się umieścić awatar, ale zamieszczenie głównej fotografii spełzło na niczym. Oglądałem wielokrotnie filmik w dziale "Pomoc", ale dla mnie akcja w nim biegnie za szybko.

Panie Pawle, Przecież Pan jest, jak ten na statku - pierwszy po Bogu. Czy nie można byłoby krótki instruktaż, krok po kroku, przesłać w cotygodniowym newsletterze? Tym bardziej, że ja nie jestem osamotniony z tym "manekinowym"problemem. Proszę się nie dziwić mojemu niezadowoleniu z siebie. Ja lubię występować otwarcie. Nie wstydzę się swojego wyglądu, ani poglądu.

Swoją dezaprobatę na wprowadzone zmiany wyraziłem. Nie znaczy to, że potępiam wszystko w "czambuł". Zdaję sobie sprawę, że arkanów dziennikarstwa nie opanowałem. Jestem dziennikarzem Amatorem w pełnym tego słowa znaczeniu. A różnorodność tekstów, wręcz ubarwia Wiadomości24. To czy będę się czuł w Nich, jak dawniej zależy tylko od Pana.
Wszystkich Serdecznie Pozdrawia - nie tylko -Śledź, ale i Tadeusz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.07.2009 12:32

OMG :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Redaktora Tomasza Tomaszewskiego!

Przyjacielu unijny !posiadasz za mały staż redakcyjny który mógłby upoważniać cię do udzielania pouczeń istrukcji forumowiczom CO jest a co nie jest warunkiem koniecznym do zamieszczenia artykułu na serwicie ...o TYTULE :Dziennikarstwo Obywatelskie.I dlatego nie będziesz tutał szantażował odbiorców serwisu spekulacjami umysłowowymi autorstwa niejakiego cyt:"Tomasza Kowalskiego... kon.cyt.samozwańczego Prezesa "Stowarzyszenia Dziennikarzy Obywatelskich".A tedy przede wszystkim dlatego ,iż pojęcie :"DO" nie jest patentową własnością prywatną wchodzących w skład Redakcji W24 Grupa Wydawnicza Polskapress będącej cyt:"częścią Verlagsgruppe Passau ,niemieckiej grupy wydawniczej"kon.cyt.Na terytorium polskim obowiązuje Regulamin polski określony przez prawo polskie i stąd żadne inne nie będzie tutaj tolerowane ... nawet autorstwa samego Malinowskiego,Kowalskiej,Wiśniewskiej a nie tylko Walczaka.Sztuka zawłaszczenia pojęcia :Dziennikarstwo Obywatelskie nie uda ci się - nie macie żadnej szansy w tej sferze.Jako,iż o tym czy zamieszczanie fotografii jest czy nie jest ukonieczniowe decyduje krajowy Regulamin Uniwersalny 3-pkt.skrócony czyli obowiązujący wszystkie bez wyjątku serwisy Redakcje w kraju a nie najpierw ...regulamin redakcyjny.Stąd Regulamin Redakcyjny jako obowiązujący przed Uniwersalnym ...to możecie swojej cioci na wsi narzucić jako warunek zamieszczenia artykułu na serwisie Dziennikarstwo Obywatelskie W24 /określając rzecz poglądowo/.Pojęcie Dziennikarstwo Obywatelskie wyklucza jakąkolwiek hierarchię - podporządkowanie ...redakcyjne - prezesowskie ... Prezesem albo Kierownikiem ...to możesz być ...dla swojego stryja byłego pracownika PGR-u w województwie białostockim ale nie dla ... uczestniczących w wymianie poglądów w związku z pojęciem Dziennikarstwo Obywatelskie.Fotografie /avatary/... nie wchodzą w zakres pojęcia "DO" i tym samym ich zamieszczenie nie może pozostawać związane z przymusem (administracyjnym - redakcyjnym)-jest to sprzeczne z pkt.1 krajowego 3-pkt.Regulaminu Uniwersalnego.Niezależnie od powyższego z samej fotografii np. cyt:"Tomasza Kowalskiego"kon.cyt.forumowicze mogliby dać w/zacytowanemu czyli z wyglądu kilka jeżeli nie więcej lat "kicia" (określenie poglądowe)... nie mówiąc o innych tutaj zamieszczonych...niezależnie od wyglądu chorobowego plus wioskowo-chuligańskiego (nie wszyscy mają szlachecką fizjonomię a demokratyczna nie jest tutaj wystarczającą).Niezależnie od powyższego brak stosowania Regulaminu Uniwersalnego powoduje zamienienie Forum w Towarzystwo Wzajemnej Adoracji cyt:"Dzięki Tomaszu"kon.cyt. ...co to jest kolega szkolny ? Co to jest za zwrot... dla Tomka i Pani Ewy... obowiązującym jest zwrot:...dla for.Tomka i forumowiczki Ewy."DO" to jest Forum obywatelskie krajowe czyli polityczne społeczne ... a nie forum klubowe gminno-powiatowe podwórkowo piłkarsko-warcabowo-szalikowe ... gadugadu3po3para15??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za instrukcję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki Tomaszu.
Ten "duży avatar".
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za zamieszczenie - jak to nazwał Przemysław Trybulski - listu otwartego. I natychmiast spieszę się z podziękowaniem dla Tomka i Pani Ewy, za ludzki odruch. Zaraz zrobiło mi się lżej na sercu, bo dowiedziałem się, że nie jestem osamotniony. Oby takich, jak Oni, wśród nas, było jak najwięcej.
Wszystkim zaś przesyłam uściśk dłoni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może ktoś z Redakcji umieści tę instrukcję Tomka T gdzieś w widocznym miejscu? Myślę, że sporo osób by skorzystało. Nie każdy sobie radzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.06.2009 18:03

Tadeuszu, moze ja pomogę:

Na swoim profilu kilkasz kolejno linki: "Edycja Profilu" -> "Zdjęcie Autora". Nastepniesz kilkasz przycisk "wybierz". Odszukujesz na swoim komputerze odpowiednie zdjecie. Pamietaj! Abys mogl je umiescic jako duzy awatar musi ono byc wystarczajaco duze (co najmniej 400x400 pikseli jesli cos Ci to mowi). Jezeli wybierzesz za male zdjecie to nie bedziesz go mogl tego zdjecia ustawic jak duzy awatar.

Gdy znajdziesz odpowiednie zdjecie i je wybierzesz klikasz na przycisk "Zapisz". Na stronir powinna pojawic sie miniaturka zdjecia ktore przed chwila wybrales. Obok niej znajduje sie przycisk "Kadruj". Kliknij go. Z rozwijanego menu "Wybierz rodzaj kadru" wybierasz "duzy awatar". Jesli tej opcji nie ma to znaczy ze wybrales zbyt male zdjecie! Manipulujac kwadracikami mozesz wybrac to co na zdjeciu bedzie widoczne. Gdy ustawisz widok tak jak chcesz - wibierasz przycisk "kadruj". Po pojawieniu sie pomyslnej informacji klikasz "OK" i "Zamknij".

Nastepnie zaznaczasz pole wyboru (to biale koleczko) przy dodanym zdjeciu i klikasz na koniec na "ustaw".

Po wykonaniu tych krokow duze zdjecie powinno byc ustawione. Pownienes tez dodac tzw. maly avatar (pojawia sie przy komentarzach i na grupach dyskusyjnych). Aby to zrobic postepujesz dokladnie tak samo, tylko że w menu "Wybierz rodzaj kadru" zamiast "duzy awatar", wybierasz "sredni awatar".

I to by bylo na tyle. Moze ta instrukcja komus pomoze. I pamietajcie! Glownym problem przy dodawaniu zdjec jest zazwyczaj to ze sa one zbyt male.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.