Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21664 miejsce

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" złamał zasadę uczciwości

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-18 18:13

Zasadę uczciwości złamał dziennikarz "Rzeczpospolitej", współautor artykułów o tzw. aferze sopockiej - tak uznała Rada Etyki Mediów.

Piotr Kubiak - zdaniem Rady - nie powinien opisywać tej sprawy między innymi ze względu na "relacje finansowe" z jedną ze stron konfliktu biznesmenem Sławomirem Julke. Dziennikarz nie zgadza się z tą opinią. Kubiak rozważa złożenie pozwu do sądu przeciwko Radzie. - Rada Eytki Mediów reaguje na kierowane wobec dziennikarzy insynuacje i na ich podstawie wydaje opinie - mówi Piotr Kubiak. Nikt z REM przed wydaniem stanowiska nawet nie próbował nawiązać ze mną kontaktu by cokolowiek wyjaśnić - dodaje dziennikarz. Relacje Kubiaka z Julke zostały ujawnione podczas rozprawy przed gdańskim sądem w styczniu tego roku.

Dziennikarz, który zeznawał w procesie z powództwa Julke przeciw Karnowskiemu o ochronę dóbr osobistych - przyznał, że na jego konto wpłynęło od Julke 5 tysięcy złotych. Kubiak miał za tę kwotę kupić mu sprzęt domowy. Dziennikarz wyjaśnił, że sprzętu jednak nie kupił, a pieniądze następnego dnia zwrócił biznesmenowi w gotówce. Po tych zeznaniach prezydent Sopotu zdecydował o przesłaniu skargi.

Dziś w rozmowie z Radiem Gdańsk mówi, że istnieją jeszcze inne fakty świadczące o roli Piotra Kubiaka w tzw. aferze sopockiej "które myślę, że niedługo ujawnię, a one będą w ogóle porażające dla pana Kubiaka - mówi prezydent Sopotu. Należy zadać pytanie czy on (przyp.red. Kubiak) nie był jednym z montujących tę całą aferę razem z Julke. Nie tylko wyszłoby na to, że nieuczciwie opisywał, ale także trzeba by zadać pytanie - czy jej nie współtworzył." - dodaje Karnowski.

Dziennik "Rzeczpospolita" ujawnił nagranie rozmowy Julke- Karnowski w lipcu 2008 roku. Pod koniec stycznia ubiegłego roku prokuratura przedstawiła prezydentowi Sopotu osiem zarzutów, w tym siedem o charakterze korupcyjnym.Śledztwo ma się zakończyć w tym miesiącu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.