Facebook Google+ Twitter

Dziennikarz Wiadomości24 potrącony przez samochód osobowy

Brak wyobraźni podczas prowadzenia pojazdów, spotęgowany często brakiem snu i przemęczeniem prowadzi bardzo często do poważnych następstw i utraty zdrowia a nawet śmierci. Związane z tym są nakłady na leczenie i remont aut.

Samochód osobowy wymuszając pierwszeństwo przejazdu potrącił jadącego rowerzystę w Nowogardzie na skrzyżowaniu ulic 15 Lutego z ulicą Młynarską. / Fot. Piotr Wierzbicki15 listopada około godz 9.30 w Nowogardzie, na skrzyżowaniu ulic 15 Lutego i Młynarskiej doszło do wypadku drogowego. Rowerzysta jadący ulicą 15 Lutego od strony Redła, chciał skręcić w lewo, w ulicę Młynarską. Musiał wpierw przepuścić nadjeżdżający samochód z przeciwnej strony. Następnie wykonał sygnalizację ręką w lewo, skręcił i wpadł pod samochód wymuszający pierwszeństwo przejazdu, który wjechał na skrzyżowanie z ulicy Młynarskiej.

Rowerzysta ćwiczący w młodości judo, odbił się od maski samochodu plecami, wykonał obrót w powietrzu i szczęśliwie spadł na jezdnię. Policja przebadała obydwóch kierowców na zawartość alkoholu we krwi a wyniki wskazań alkomatu pokazały zera. Kierowcy samochodu osobowego za wymuszenie pierwszeństwa przejazdu policja wynagrodziła stosownym mandatem i punktami karnymi.

Kolizja drogowa na skrzyżowaniu ulicy 15 Lutego z ulicą Młynarską w Nowogardzie. Ujęcie od strony przejazdu kolejowego. / Fot. Piotr WierzbickiDodatkowo poniesie koszta ze swojego ubezpieczenia. Koszty remontu roweru w specjalistycznym warsztacie a co to oznacza, kierowcy wiedzą. Przepadek zniżek ubezpieczeniowych, których wysokość dochodzi maksymalnie po pięciu latach ubezpieczania do 60 proc. ubezpieczenia.

Rowerzystę bada lekarz pod względem obrażeń wewnętrznych. Okazuje się, że samochód nie jest wykonany z waty, a w pierwszych chwilach po wypadku człowiek jest w szoku i nie czuje bólu.

Wniosek? Kierowcy w podeszłym wieku powinni obowiązkowo przechodzić padania lekarskie dopuszczające do prowadzenia pojazdów po drogach publicznych. Na prywatnym terenie mogą robić według własnego uznania. W miejscu publicznym stają się nieświadomymi chuliganami drogowymi, przynoszącym szkody materialne i zdrowotne dla obywateli oraz straty dla państwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Jan Wojciechowicz
  • Jan Wojciechowicz
  • 12.07.2012 10:14

"Wniosek? Kierowcy w podeszłym wieku powinni obowiązkowo przechodzić padania lekarskie dopuszczające do prowadzenia pojazdów po drogach publicznych. "
Ten wniosek powinien dotyczyć również rowerzystów w podeszłym wieku... Szkoda że autor artykułu nie zauważa wszystkich zagrożeń wynikających z ruchu po drogach publicznych, ale to pewnie ze względu na jego wiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mogę napisać, że ten artykuł mi się podoba; byłbym "stronniczy". Mojemu koledze poruszającemu się na rowerze o mało ręki nie urwało po kolizji z samochodem. Zaś mnie w ostatnich miesiącach kierujący pojazdami jakby sobie upodobali. Napiszę, być może o tym, gdy skończą władze ustalać czyj jest samochód jaki przejeżdżał mnie na "zebrze" (podciągał pod 100km/h; hamulce na suchej nawierzchni jak marzenie).. Również zdążyłem się podeprzeć i uskoczyć (za młodu sparowałem z enerdowskim bysiorem, którego program zajęć szkolnych rozwijał też jego umiejętności bokserskie). Poza tym chciał mnie rozjechać pijany kierowca radiowozu o piątej nad ranem, a ostatnio limuzyna ministerstwa sprawiedliwości; zdążyłem cofnąć się przed wejściem na "pasy". Taki majestatycznie sunący "czterdziestką" resortowy potworek spotęgował moje lęki przed oznakowanymi przejściami. Inna sprawa, że w małych miastach i na wsiach kierowcy jakby mieli większe "możliwości" dostarczać wrażeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Współczuję ci Piotrze wypadku, mam nadzieję że już jest dobrze ? Życzę zdrowia.
Korzystania z dróg publicznych, można uczyć się w Indiach, gdzie każdy ma prawo korzystać z drogi , nawet święte krowy, polecam foto-relację. http://fotoreporter24.pl/2011/12/27/indyjska-ulica-w-bangalore/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Robert Romak. Nie ma związku z tematem. Widać tylko kulawe prawo w Polsce. Wystarczy tylko prosty i zdrowy przepis ruchu drogowego a mianowicie: "Na chodniku i przejściu dla pieszych, pieszy ma zawsze pierwszeństwo" oraz "Na chodnikach obowiązuje ruch prawostronny". To drugie jest ważne , dlatego że eliminuje prawdopodobieństwo kolizji roweru i pieszego, nerwowe zachowanie się pieszych i niepewność. Przestrzeń chodnika powinna być tak zagospodarowana, aby umożliwiała bezkolizyjne poruszanie się po chodniku w okresach zwiększonego natężenia ruchu. No, ale przy tak ociężale działających posłach poczekamy do następnej "dziesięciolatki".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest o tym zaskakującym zdarzeniu na miejscowym portalu:
http://www.wnowogardzie.pl/aktualnosci/rowerzysta-i-samochod-na-drodze/

Niestety kierowcy samochodowi czasem mają wyobrażenie o rowerzyście bardzo niskie i nie traktują go jako równorzędnego użytkownika drogi. Zdarza się, że są przekonani o swoim pierwszeństwie w stosunku do rowerzysty niezależnie od sytuacji. :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Z.Bieniecki
  • Z.Bieniecki
  • 21.11.2011 14:24

T.Śledziewski napisał: "Władza nie dba".

Władza dba o swój tyłek tak samo jak i "ojciec" Rydzyk. Tyle, że dla władzy to normalne od najdawniejszych czasów. Czy można stawiać na równi wymogi co do moralności między księdzem (będącego teoretycznie płomieniem wiary i iskrą niosącą miłość), a politykiem?

Nie mówmy, że ktoś o nas "nie dba", tylko bierzmy się do roboty i zadbajmy o siebie sami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgorzkniałość i krakanie, wyrzucał mi już nie jeden, panu szczecinianinowi podobny. Tylko, czy obecny, światowy kryzys jest skutkiem mojego krakania? Źle się dzieje, tam i tu - wszędzie. Władza nie dba, nie tylko o rowerzystów. Zajmują się wyłącznie potrzebami, ale swoimi i zwalaniem, jak nie na moherowe towarzystwo o. Rydzyka, to na PiS. I tak w kółko. Po pieniądze, na łatanie dziury budżetowej potrafią sięgać wyłącznie do kieszeni obywateli. Na moderację gospodarki rozwojowej, ekipy rządowej, nie stać. Zapewne w reszcie świata jest podobnie, jak u nas.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szczecinianin
  • Szczecinianin
  • 20.11.2011 20:13

Mogę się tylko z jednym zgodzić Panie Śledziewski .Dobrze by było ,aby rowerzyści byli traktowani tak jak w Holandii .Dosłownie wszystko im wolno .słusznie , bo są w zderzeniu z samochodem na przegranej pozycji .
Natomiast z tymi moherami Pan wyskoczył niczym Filip z Konopi. Dalej to jest tylko marudzenie już zgoszchniałego , niewątpliwie człowieka .
Jednak rozwaga i przewidywalność jest wskazana a w szczególni u rowerzystów ze znanych powodów .
Poszkodawanemu dziennikarzowi życze zdrowia i rozwagi na pszyszłość .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żyj i daj żyć innym! A rowerzyści, też chcą mieć, skrawek przestrzeni życiowej, dla siebie. Czy ich należy stawiać pod pręgierz jak "moherowe berety", bo upominają się o swoje miejsce na ziemi? Co niektórzy wybrańcy Narodu Polskiego w swoich programach wyborczych zapewniali, że narkotyki będą legalizowali. A jakoś nie zauważyłem, żeby któryś zajął się ułatwieniem życia rowerzystom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Anna Koralun- zgadzam się z Panią.Mieszkam w Stolicy i często chodzę Na Stare Miasto Al. Solidarności. Tam trzeba mieć oczy dookoła głowy. Rowerzyści mają w nosie przepisy i gnają jak szaleni. Chodnik tak ale w określonych warunkach.Zdrowia Życzę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.