Facebook Google+ Twitter

Dziennikarz Wiadomości24.pl na politycznym szańcu

Na forum www.wiadomosci24. pl Bogumił Kolmasiak debiutował w "czasach zamierzchłych" - w październiku 2006 ! Od tego czasu stał się komentatorem politycznym i ideologiem demokratycznego centrum polskiej sceny politycznej.

Bogumił Kolamsiak - Wiadomości24.pl / Fot. http://www.wiadomosci24.pl/autor/2343.htmlW swoim pierwszym materiale Bogumił Kolmasiak diagnozował upadek moralny rządu J. Kaczyńskiego – ostrzegając jednocześnie przed poparciem „nowej lewicy”. Od tego czasu wystąpił w serwisie tylko osiem razy – ale konsekwentnie trzymał się obszaru swoich zainteresowań – formowania się liberalnego centrum politycznego, mogącego stać się alternatywą zarówno dla zmieniającego twarze „PO-PiSu”, jak i dla postkomunistycznego SLD.

Kolmasiak - myśliciel polityczny
Bogumił Kolmasiak - zdjęcie "profilowe" w Facebooku / Fot. http://www.facebook.com/home.php?#/profile.php?id=584547647&ref=mfBogumił Kolmasiak – jest nową gwiazdą polskiej myśli politycznej. Wyraźnie odróżnia się od weteranów, takich jak Marcin Król czy Aleksander Hall. Kolmasiak programowo nie jest prawicowy! Z kolei od „bożyszcza lewicy” – celebryty Sławomira Sierakowskiego odróżnia Kolmasiaka… brak lewicowości. Po prostu Kolmasiak jest w centrum!

Charakterystyczny u Bogumiła jest brak ortodoksji i troska o podstawowe wartości społeczeństwa obywatelskiego – demokrację i prawa obywatelskie. W dużych „firmach” politycznych, jak PiS, resztki SLD czy PO widzi on pazerność władzy, dążenie do monopolu i zagrożenie dla umiarkowania. A w przypadku SLD-PO – kompletną bezideowość. Spytany o Donalda Tuska twierdzi rozbrajająco: Premier to synteza myśli Janusza Palikota, wdzięku Stefana Niesiołowskiego i urody Mariana Krzaklewskiego. I dalej: Tusk jest tak samo nudny i leniwy, jak jego formacja.

Od myśli do czynu

Bogumił Kolmasiak udziela wywiadu AntyRadiu / Fot. http://kolmasiak.eu/Myśl polityczna ma szansę się przebić do powszechnej świadomości, jeśli „teoria” zamienia się w czyn. Komentatorzy czy myśliciele polityczni rzadko mają swoich wykonawców. Posługując się ciężki dowcipem – nie każdy Marks ma swojego Lenina. W przypadku Bogumiła Kolmasiaka poszukiwanie „wykonawcy” trwało ponad dwa lata. Co teraz mówią o Bogumile realizatorzy jego idei?

Kolega Kolmasiak jest młodym, ale bardzo ekspresyjnym i wartym czytania autorem i komentatorem współczesnej polityki – mówi centrowy kandydat na prezydenta Andrzej Olechowski. Z kolei nowy szef Stronnictwa Demokratycznego, Paweł Piskorski, liczy na to, że w SD czeka go wielka kariera – i dalej: jest niezależny w poglądach i nie jest łatwo go do siebie przekonać – Stronnictwo Demokratyczne to miejsce właśnie dla takich osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To komplement oczywiście! jak na mnie, bardzo duży komplement.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra charakterystyka kolegi Kolmasiaka. Daleko zajdzie, jak go kaczki (sic!) z wodą nie wypiją!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.