Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12507 miejsce

Dziennikarz Wyborczej - "to taka ruska, antysemicka agentura"

Takimi słowami dziennikarz Gazety Wyborczej Adam Wajrak określił uczestników otwarcia wystawy o Puszczy Białowieskiej w budynku Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Nie oszczędził nawet dzieci.

W czwartek przed południem, na portalu społecznościowym Facebook ukazał się wpis popularnego dziennikarza Gazety Wyborczej o treści -

"Szyszko ze swoim księdzem i sanciarzami (to taka ruska, antysemicka agentura) w Parlamencie Europejskim kontra David Hammerstein. David, który już raz brał udział w powstrzymaniu wariactw Szyszki związanych z Rospudą. Kochamy Cię Dawidzie We love you David!!!"


Wpis dziennikarza Gazety Wyborczej na portalu społecznościowym. Na zdjęciu (zrzut ekranowy) aktywista David Hammerstein, zakłócający otwarcie wystawy o Puszczy Białowieskiej w Parlamencie Europejskim w Brukseli podczas wystąpienia ministra środowiska RP / Fot. Artur HampelU uczestników biorących udział w otwarciu wystawy odnośnie Puszczy Białowieskiej a następnie w sympozjum poświęconym tematom dotyczącym jej przyszłości, jak również przyszłości innych lasów europejskich ten wpis wywołał prawdziwy szok.

Pomimo próśb kierowanych do dziennikarza o zmianę treści posta a wręcz osobiste wyrażenie oburzenia przez uczestników spotkania skierowane do autora tego wpisu, jego treść nie została zmieniona. Nie tylko, że nie została zmieniona, ale Adam Wajrak dziwił się oburzeniu sugerując, jakoby było ono fikcyjne.

Tak na przykład odniósł się do słów Marka Rósoła, jednego z uczestników obecnych na otwarciu wystawy.

Marek Rósoł - Bardzo proszę o sprostowanie treści posta. Powyższy post mnie obraża a przedstawione informacje nie zostały w żaden sposób zweryfikowane.

Odp. Adam Wajrak - a co Pana obraża zarząd santy jest znany z antysemickich i prorosyjskich wypowiedzi


Problemem jest to, że nie wiadomo na jakich podstawach dziennikarz Gazety Wyborczej formułuje takie zarzuty wobec uczestników otwarcia wystawy w Brukseli, które są całkowicie irracjonalne a przede wszystkim nieprawdziwe, godząc tym samym w godność uczestniczących w wystawie osób. Zarzucanie natomiast współpracy agenturalnej stanowi poważne oskarżenie.

Zobacz też - Debata - "Porozmawiajmy o puszczy"Adam Wajrak znany jest z atakowania środowiska leśników, nie tylko tych pracujących w Puszczy Białowieskiej, ale leśników z całej Polski.
Obecnie posunął się do atakowania fałszywymi oskarżeniami nie tylko środowisko leśne, ale również inne osoby opowiadające się za czynną ochroną puszczańskich lasów nie oszczędzając nawet dzieci.

Uczestników otwarcia wystawy i późniejszej konferencji zastała ta informacja podczas wielogodzinnej podróży powrotnej z Brukseli, sprawiając im wiele przykrości. Przykrości tym większej, że szkalujący ich post umieszczony przez dziennikarza Gazety Wyborczej dotarł już do wielotysięcznej grupy jego sympatyków. Prośby o zmianę treści oczerniającą zainteresowane osoby dziennikarz Gazety Wyborczej ignoruje.


Dla zainteresowanych samą wystawą odsyłam do informacji znajdujących się na stronie Ministerstwa Środowiska - link

Galeria zdjęć

Anatol Filipczuk, pszczelarz z Puszczy Białowieskiej podczas rozmowy z panią europoseł Jadwigą Wiśniewską / Fot. Artur HampelKonferencja poświęcona Puszczy Białowieskiej w Parlamencie Europejskim (Bruksela) / Fot. Artur HampelPrzed otwarciem wystawy o Puszczy Białowieskiej (Bruksela) / Fot. Artur Hampel
Minister środowiska Jan Szyszko wita gości przybyłych z Polski na otwarcie wystawy o Puszczy Białowieskiej (Bruksela) / Fot. Artur HampelPszczelarz z Puszczy Białowieskiej Anatol Filipczuk podczas rozmowy z wiceministrem środowiska Andrzejem Koniecznym i dyrektorem generalnym Lasów Państwowych Konradem Tomaszewskim / Fot. Artur HampelEuroposeł Jadwiga Wiśniewska podczas powitania gości z Polski / Fot. Artur Hampel
Wystawa dotycząca Puszczy Białowieskiej - Parlament Europejski (Bruksela) / Fot. Artur HampelWystawa dotycząca Puszczy Białowieskiej - Parlament Europejski (Bruksela) / Fot. Artur HampelPrzemówienie przewodniczącego Rady Gminy Białowieża zwieńczone gromkimi brawami przez uczestników otwarcia wystawy o Puszczy Białowieskiej w Parlamencie Europejskim (Bruksela) / Fot. Artur Hampel

_____________________________________

Artur Hampel Białowieża, 2016-09-02 19.30

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kolega Wajrak po prostu trzyma poziom gazety w której pracuje. Kończą się pieniążki to i nerwy puszczają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie atakuję, tylko opisałem sytuację z ostatnich godzin. Zaatakowani zostali uczestnicy otwarcia wystawy, a co i jak opisuje powyższy tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypomnę Ci Arturze, że atakujesz ulubieńca redakcji W24! Gdym ja to uczynił pare lat temu, tuz przed jego wizyta w Redakcji, tom został zbanowany na amen!
Trochę trwało,
warto było poczekać.
Nie wiem tylko czemu Redakcja na to pozwala? czy coś się zmieniło?
Halo? Redakcjo W24....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby Kolejny "poziom" brudnej gry?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.