Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2205 miejsce

Dziennikarze - Dziennikarzom

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-03-02 17:30

Zawodowi dziennikarze dla obywatelskich, czyli o tym, co warto robić aby być dobrym, jak osiągnąć sukces i bez czego w mediach obyć się nie można.

Jarosław Kuźniar otrzymał Wiktora w kategorii "największe odkrycie telewizyjne roku". / Fot. PAP/Leszek SzymańGdy trafiłam do Wiadomosci24.pl nawet nie przypuszczałam, że w tak krótkim czasie dzięki temu, że tutaj publikuję uda mi się trafić do redakcji "Polski - Gazety Wrocławskiej". Najpierw był staż, a później szczęśliwym trafem zostałam jednym z redaktorów tego bez wątpienia największego dolnośląskiego dziennika.

Z dziennikarza obywatelskiego stałam się zwykłym dziennikarzem, chociaż to chyba i tak zbyt wielkie słowo biorąc pod uwagę moje dotychczasowe osiągnięcia. Ponieważ Wiadomosci24.pl są mi nadal bardzo bliskie, postanowiłam zrobić coś dla Was i korzystając ze znajomości, jakie stwarza mi moja praca chcę poprowadzić cykl Dziennikarze - Dziennikarzom.

Mówiąc w skrócie chodzi o to, żeby ludzie mediów, którzy, na co dzień parają się dziennikarstwem opowiedzieli jak to się robi. Do współpracy przy tworzeniu tego cyklu chcę zachęcić szczególnie tych z Was, którzy podobnie jak ja pracują już w prasie lokalnej. Z pewnością wokół Was są osoby, które mogą podzielić się z innymi swoimi radami dotyczącymi dziennikarstwa.

Ja na dobry początek do współpracy przy tworzeniu tego cyklu zaprosiłam Jarosława Kuźniara. Kto w weekendy ogląda TVN24 z pewnością wie, o kim mowa. To właśnie on od czwartku do niedzieli stawia na nogi żądnych najświeższych informacji telewidzów. Najpierw czarował głosem słuchaczy Radia ZET, ale jak sam przyznaje w wielu wywiadach nie mógł tam sobie tam za bardzo pogadać, więc zmienił pracę. Kiedy do niego zadzwoniłam powiedział, że papierów na bycie dziennikarzem nie ma, ale chętnie odpowiedział na moje pytania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (32):

Sortuj komentarze:

Szukać, myśleć inaczej,
robić inaczej,ale zgodnie z prawdą - każdy ma swoje zdanie
pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zniknął mój tekst, nie wiem dlaczego, był:
Artykuł:
Dziennikarze - Dziennikarzom

Wczoraj 08:42
Nie wydaje mi się ten pomysł specjalnie przydatny i odkrywczy. Uczy się każdy w szkole, na uczelni, a potem całe życie z własnych obserwacji dokonywanych własnymi zmysłami, a nie cudzymi. Żaden dziennikarz nie zdradzi swego warsztatu i to chyba jest oczywiste. Każdy kto chce gdziekolwiek pisać jako dziennikarz (nie widzę różnicy czy zawodowo czy obywatelsko) musi sam sobie znaleźć temat, miejsce publikacji, sposób pisania, odbiorców do których chce trafić, a przede wszystkim musi sam nauczyć się pisać dobrze i sprawnie językowo. Najlepsza rada p. Kuźniara, choć przecież każdy to wie, to "rób swoje" i tyle. Efekty albo będą dobre, albo złe ... albo nic z tego nie będzie. Jak mówił nasz wspaniały trener " piłka jest w grze, a bramki są dwie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podpisuję się pod Lordem Pani Alicji. Uwagi Fachowców wskazane, nie ulega wątpliwości, że się przydadzą. Ale my są Obywatelscy. Dobrze byłoby zachować trochę odrębności, tego obywatelskiego buntu, oburzenia na otaczające nas patologie zachowań.
Z porad najbardziej przemawia do mnie druga w kolejności rada. Nawet mam na ten temat rymowankę.
Polak musi mieć oczy na około głowy,
Bo Polska Demokracja to potwór stugłowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5+ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można, Grzegorzu L. :)
Jeżeli ma tak wysokie kompetencje, że nikt nie będzie decydował za niego ;)

"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra.
Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy,
lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
/Lord Acton/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.03.2010 15:02

Dobry dziennikarz powinien uwolnić się od strachu a więc nauczyć się obowiązującego prawa, które pozwala publikować każdej osobie każdą wiadomość; nakazać usunąć jakąkolwiek opublikowaną wiadomość może tylko Sąd prawomocnym wyrokiem i tenże Sąd może wydać wyrok wymierzający karę za opublikowanie wiadomości naruszającej prawo. Dobry dziennikarz więc może publikować tylko tam gdzie sam decyduje co opublikuje i kiedy zmieni lub usunie wiadomość, którą opublikował. Czy można być dobrym dziennikarzem jeśli ktoś inny decyduje za dziennikarza co on opublikuje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wydaje mi się ten pomysł specjalnie przydatny i odkrywczy. Uczy się każdy w szkole, na uczelni, a potem całe życie z własnych obserwacji dokonywanych własnymi zmysłami, a nie cudzymi.
Żaden dziennikarz nie zdradzi swego warsztatu i to chyba jest oczywiste. Każdy kto chce gdziekolwiek pisać jako dziennikarz (nie widzę różnicy czy zawodowo czy obywatelsko) musi sam sobie znaleźć temat, miejsce publikacji, sposób pisania, odbiorców do których chce trafić, a przede wszystkim musi sam nauczyć się pisać dobrze i sprawnie językowo. Najlepsza rada p. Kuźniara, choć przecież każdy to wie, to "rób swoje" i tyle. Efekty albo będą dobre, albo złe ... albo nic z tego nie będzie. Jak mówił nasz wspaniały trener " piłka jest w grze, a bramki są dwie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spodobała się mi jedna rada najbardziej. "Rób swoje."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sory ale ten Jarosław Kuźniar to sztywniak ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Mateusz Urbaniak: Swoj pierwszy tekst (recenzje gry komputerowej) sprzedalem w wieku 16 lat. Gdy mialem lat 19, 30-paroletni redaktor naczelny pewnego pisma o tematyce komputerowej poradzil mi, zebym rzucil pisanie, bo sie kompletnie do tego nie nadaje. Nie posluchalem i do dzis opublikowalem kilkaset tekstow - wiekszosc komercyjnie od Magazynu Komputerowego CHIP przez Playboya do The Washington Times i Paranormal Magazine. Moja rada: Nie sluchaj frajerow, ktorym jeansy za bardzo opiely sie na jajach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.