Facebook Google+ Twitter

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” tracą pracę

Media już mówią o czarnym czwartku w "Gazecie Wyborczej". Flagowy okręt Agory zwolnił wczoraj kilku znanych dziennikarzy. Pracę stracili między innymi Wojciech Załuska i Maciej Kuźmicz - dowiedział się "Puls Biznesu".

Znana dziennikarka „Gazety Wyborczej”, która chce pozostać anonimowa, mówi: - Rozpacz. Tak smutnego dnia w naszej redakcji nie pamiętam.

Według „Pulsu Biznesu” wczoraj wypowiedziano umowy o pracę wieloletnim dziennikarzom i redaktorom „Gazety Wyborczej”. Wśród nich jest co najmniej kilka znanych nazwisk. Pracę stracił m.in. Wojciech Załuska z działu politycznego, sekretarz redakcji Łukasz Ramlau, Zbigniew Domaszewicz z działu gospodarczego i Maciej Kuźmicz z działu Świat. Starszych pracowników dziennika wysłano na emerytury, natomiast młodszych, także tych, których niedawno przyjęto – zwolniono. Są też tacy, którym zmieniono umowy o pracę, zaproponowano przejście na wierszówkę.

Jak podaje miesięcznik „Press” w sumie zwolniono aż 52 osoby. Kierownicy działów zgodzili się na obniżkę pensji – średnio o 10 proc. – donosi „Press”. W redakcji już pojawiły się głosy, o kolejnej fali zwolnień. Ta ponoć ma nastąpić w kwietniu 2009 roku, bo w sumie w dzienniku ma ubyć 78 etatów. Grupowe zwolnienia mają kosztować Agorę 8,5 mln zł.

Źródło: pb.pl, press.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.