Facebook Google+ Twitter

Dziennikarze i samorządowcy odwiedzili Kleczew

Stowarzyszenie Polskich Mediów i gmina Kleczew były organizatorami odbywającej się między 14 a 15 maja 2012 wizyty studyjnej po ziemi kleczewskiej. Wzięli w niej udział dziennikarze z całej Polski i samorządowcy.

Spotkanie rozpoczęło się od poczęstunku w Gminnym Centrum Kultury. Stamtąd uczestnicy pojechali na teren odkrywki Kopalni Węgla Brunatnego "Konin S.A" -sztandarowego kleczewskiego przedsiębiorstwa zatrudniającego ok. 3,5 tys. pracowników, będącego głównym źródłem dochodów tej zamożnej gminy. Potem w biurowcu kopalni odbyło się spotkanie z jej kierownictwem. Goście mogli zapoznać się zarówno z technologią wydobycia węgla brunatnego, jego rolą w gospodarce energetycznej kraju, parametrami technicznymi itp.

Przedstawiciele kopalni mówili także o rekultywacji wyeksploatowanych terenów po wyrobiskach (przeznaczanie ich na działalność rolniczą lub na cele rekreacyjne).

W części poobiedniej była okazja poznania kierownictwa Urzędu Miasta i Gminy Kleczew. Dziennikarze żywo zainteresowani byli m.in tym czy gmina będzie potrafiła uzyskać alternatywne źródło dochodu w przyszłości, po zakończeniu działalności kopalni z powodu całkowitego wyeksploatowania terenów. Chcieli także wiedzieć czy władze gminy zdają sobie sprawę z lawinowego skoku bezrobocia, które niewątpliwie nastąpi po prywatyzacji kopalni, która aktualnie jest spółką skarbu państwa.

Po zwiedzeniu miasta, w czasie uroczystej kolacji w Centrum Kultury wysłuchano wystąpień przedstawicieli "nośnych" funkcji w strukturze gminnej, m.in. burmistrza miasta i gminy Kleczew Marka Wesołowskiego,a także prezesa Stowarzyszenia Polskich Mediów Marka Traczyka, redaktor naczelnej, obchodzącej jubileusz wydania 200. numeru "Gazety Kleczewskiej" Ewy Matyby. Na spotkaniu podkreślano doniosłą rolę mediów lokalnych dla życia miejscowej społeczności.

Następnego dnia dziennikarze wraz z samorządowcami zwiedzili m.in. kompleks szkolny w Budzisławiu Kościelnym, a także Izbę Pamięci Wsi Młynarstwa i Rolnictwa. W programie była też wizyta w jabłoneckim Kole Gospodyń Wiejskich oraz w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kleczewie.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.