Facebook Google+ Twitter

Dziennikarze kandydują do parlamentu. "To bilet w jedną stronę"

Przedstawiciele czwartej władzy, jak wynika z ustaleń dziennika "Rzeczpospolita", już nie tylko chcą opisywać zastaną rzeczywistość, ale zamierzają na tę rzeczywistość wpływać. Co im to umożliwi? Dostanie się do Sejmu.

 / Fot. Bartosz Basta i Marcin Sikora/domena publicznaNa listach wyborczych jest ponad 70 dziennikarzy (albo osób podających się za dziennikarzy), którzy startują do parlamentu - informuje serwis rp.pl. Wśród nich między innymi: były szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, były prezes Polskiego Radia, reporterka "Panoramy" czy wicenaczelny tygodnika "Nie".

Z list jakich partii startują dziennikarze? Prawo i Sprawiedliwość zaoferowało miejsce na liście Krzysztofowi Czabańskiemu (nr 2 w Bielsku-Białej), byłemu prezesowi Polskiego Radia, publikującemu do niedawna w jednym z prawicowych tygodników. Jak przyznaje Czabański, kandydowanie zaproponował mu sam prezes Kaczyński.

Z list Prawa i Sprawiedliwości startują także: była szefowa telewizyjnej "Jedynki" Małgorzata Raczyńska (nr 12 w okręgu warszawskim), były szef KRRiT Witold Kołodziejski (nr 8 w tym samym okręgu), a także Janusz Niedziela (nr 19, również w Warszawie), były szef zarządu TVP. Miejsce znalazło się też dla Wojciecha Poczachowskiego, który jeszcze do niedawna zasiadał w zarządzie Polskiego Radia. Teraz może liczyć na 24 pozycję na liście PiS w Katowicach.

Swoje miejsce na listach dostali też dziennikarze "Gazety Polskiej" - Filip Rdesiński (nr 8 w Poznaniu) i Michał Stróżyk (nr 12 na liście w Gdyni). Pierwszy z nich to były prezes poznańskiego Radia Merkury i członek prawicowej grupy "Naszość", natomiast o tym drugim zrobiło się głośno, gdy do mediów trafiły informacje pobiciu Stróżyka przez straż miejską pod Pałacem Prezydenckim w kwietniu tego roku. Dziennikarz znany jest z pracy na rzecz organizacji "Solidarni 2010".

Swojego kandydata na liście do Sejmu ma również Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego, która postawiła na Tomasza Sommera, oferując mu pierwsze miejsce na liście w Siedlcach. Sommer jest redaktorem naczelnym liberalno-konserwatywnego tygodnika "Najwyższy Czas", a także pomysłodawcą nowego tygodnika "Wręcz Przeciwnie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

mirek k
  • mirek k
  • 01.10.2011 18:12

to sa porzadni i madrzy ludzie ,widzieli ten syf tuska,kiedys to opisywali teraz chca miec wplyw na rozne sprawy.
i bardzo dobrze......

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Oferując swoją twarz ugrupowaniu politycznemu, dziennikarz siłą rzeczy staje się "partyjny", natomiast traci niezależność i bezstronność. A to automatycznie wyklucza go z zawodu." - tak, o ile istnieje w Polsce jeszcze coś takiego jak bezstronność :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 30.09.2011 15:46

Z list Prawa i Sprawiedliwości startuje cała czołówka TVP i Polskiego Radia z czasów rządów Kaczyńskiego - taki był pluralizm jak za PRL -u

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.