Facebook Google+ Twitter

Dziennikarze, nie medycy. Gmach d. Wydziału Lekarskiego po remoncie zajmie WDiNP UW

Wkrótce rozpocznie się remont dawnego Wydziału Lekarskiego - jedynego już zaniedbanego budynku w Kampusie Głównym UW. Odnowiony i rozbudowany gmach stanie się siedzibą Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych.

Brama kampusu głównego UW - zdjęcie ilustracyjne / Fot. minimus, własność publicznaRozstrzygnięty został ogłoszony 17 stycznia konkurs architektoniczny na projekt remontu i rozbudowy dawnego wydziału lekarskiego w kampusie centralnym Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu.

Dawna siedziba Wydziału Lekarskiego Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego mieści się w północnej części kampusu, na lewo od osi głównej. Budynek od dawna już wymaga remontu - źle prezentuje się zwłaszcza na tle pozostałych, starannie wyremontowanych obiektów. Po remoncie gmach stanie się siedzibą Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, który mieści się obecnie przy ulicy Nowy Świat. Modernizacja budynku ma kosztować 60 milionów złotych.

Zwycięzcą konkursu okazała się Pracownia Architektoniczna 1997 z Poznania, która otrzymała 20 tysięcy złotych nagrody i zaproszenie do negocjacji kontraktu na projekt wykonawczy. Zwycięski projekt zakłada usunięcie przybudówki od strony Szkoły Języków Obcych, zaś przyszły wydział dziennikarstwa ma być utrzymany w klasycystycznym stylu, czym będzie nawiązywać do Uniwersytetu Oksfordzkiego. W projekcie znalazł się też zielony skwer z ławkami.

Czytaj też: Krakowskie Przedmieście - stylowy deptak czy architektoniczny chaos?

Na parterze budynku, oprócz m.in. holu i szatni, znajdzie się duże audytorium. Aula będzie cała przeszklona, dzięki czemu posłuży również za przestrzeń ekspozycyjną - będą tam organizowane wystawy. Na wyższych piętrach znajdą się: sale konferencyjne, sekretariaty i gabinet dziekana.

Aż cztery kondygnacje zajmie wydziałowa biblioteka, zaś w piwnicy zostanie ulokowany "książkomat" pozwalający na zwrot wypożyczonych pozycji. Będzie tam znajdować się również
bar z klubem i archiwum wydziałowe.

Obecnie budynek wykorzystuje Warszawski Uniwersytet Medyczny. Jak telewizji TVN Warszawa powiedziała rzeczniczka UW Anna Korzekwa, użytkownikiem gmachu WUM pozostanie do 2012 roku. "Ten czas postanowiliśmy wykorzystać na prace koncepcyjne, tak żeby po przejęciu budynku natychmiast rozpocząć prace budowlane".

Remont i rozbudowa mają się zakończyć w 2014 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wreszcie remont! Lepiej późno niż wcale :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.