Facebook Google+ Twitter

Dziennikarze obywatelscy – najlepsi spośród najlepszych

Każdy z nas ma inne zainteresowania i tym samym inną profesję. Są też tacy, którzy łączą różne zainteresowania i umiejętności. Sprawdź, kto spośród 8 tysięcy użytkowników serwisu jest najlepszy w której dziedzinie!

To my tworzymy wiadomości24.pl / Fot. Strona główna naszego serwisu.Dziennikarzem może być każdy, kto potrafi myśleć, czytać i pisać. Dziennikarze obywatelscy oprócz tego potrafią również fotografować, nagrywać, kojarzyć fakty, opisywać i relacjonować wydarzenia. Są też tacy, którzy i fotografują, i piszą, i recenzują – pełen wachlarz umiejętności. Piszecie też o muzyce, filmach i książkach. W taki sposób wykreowała się społeczność dziennikarzy obywatelskich naszego informacyjno-edukacyjno-rozrywkowego serwisu. Każdy z nas jest, w mniejszym bądź większym stopniu, jego współtwórcą!

Około tydzień temu wysłałem do ponad czterdziestu osób, którzy w serwisie zarejestrowani są już dość długo, by określili i ocenili umiejętności dziennikarzy publikujących artykuły i galerie na łamach naszego wspólnego serwisu. Stworzyłem kilka grup; o dopisywanie nazwisk i uzasadnienie swojego wyboru poprosiłem doświadczonych użytkowników, aby mój artykuł stał się bardziej rzetelny i wiarygodny oraz nie opierał się na opinii jednej osoby. Przez tydzień wysyłaliście do mnie Wasze odpowiedzi (co prawda nie wszyscy), ale na pewno dzięki Wam artykuł jest rzetelny. Zarejestrowanych użytkowników w naszym serwisie jest już około 8000, dziennie dodajecie łącznie ponad 150 tekstów! Wybranie spośród takiej rzeszy osób kilku najlepszych w każdej z dziedzin to nie lada wyczyn!

Fotografowie

Wszyscy, którzy odesłali mi wiadomość z uzupełnionymi grupami, do najlepszych fotografów zaliczyli: Sławomira Żylaka. – Zachwycające i poruszające zdjęcia, technika opanowana do perfekcji, wprawne oko. – Takimi słowami uzasadnialiście wybór Sławka na najlepszego fotografa w serwisie.
Również wiele pochwał zebrali Łukasz Zawadzki, Basia Chocianowicz oraz Adam Jacek Pisula. Adam, w opinii Macieja Lewandowskiego, który również został przez Was wyróżniony, robi najlepsze HDR-y na świecie! Kilka osób wymieniło w swoich odpowiedziach takie osoby jak: Marcin Nowak, Mirella Czajkowska - Turek, Tomasz Mazur, Mateusz Trzuskowski oraz Marek Bonarski.

Reporterzy

- Jest wszędzie, pisze ciekawie i zajmująco, żywo zainteresowany życiem publicznym. - Tak w skrócie wyglądają uzasadnienia wyborów. Czyż nie jest to po części opis każdego z nas? W efekcie wybór najlepszych reporterów stał się dla Was bardzo trudnym zadaniem. Najczęściej jednak padało nazwisko Ewy Kowalskiej, która interesuje się sprawami swojego miasta – Gdańska.
Umiejętności reporterskie Marcina Nowaka nie umknęły Waszej uwadze. Dzięki niemu Śląsk nie ma już przed nami żadnych tajemnic. Według Was Jola Paczkowska wraz z Beatą Biały również zasługują na wyróżnienie. Dostrzegliście również umiejętności: Daniela Siwaka, Macieja Lewandowskiego, Sebastiana Ottenbreita, Daniela Kura, Natalii Klimczakoraz Adama Jacka Pisuli.

Fotoreporterzy

Fotoreporter to osoba, która łączy umiejętności reporterskie z fotografowaniem. I tak znów wśród najlepszych (najczęściej wymienianych) znaleźli się:Ewa Kowalska wraz z Marcinem Nowakiem. Według Was, Ewa zasługuje na to wyróżnienie ponieważ: - Najlepiej potrafi połączyć umiejętności reporterskie z fotografią.
Zaś Marcin, według Was, to pasjonat Śląska, w tym co pisze zostawia kawałek siebie, kawałek swojego serca.
W tej dziedzinie dostrzegliście również takie osoby jak: Mateusz Trzuskowski, Piotr Panfil, Janusz Dymidziuk, Bartosz Krieger, Marta Szloser oraz Basia Chocianowicz.

Kinomani

Film dla nich to jedna z ulubionych form rozrywki, potrafią sprawnie wyciągnąć wnioski z filmu, poddać go pozytywnej bądź negatywnej ocenie. Według Was, najlepiej w tej roli sprawdziła się Jola Paczkowska, która pisze bardzo interesujące recenzje filmów.
Zainteresowanie filmami Agnieszki Gierczak również zostało przez Was dostrzeżone. Dostrzegliście oprócz tych dwóch osób, które rzeczywiście przodują, jeśli chodzi o recenzje filmów, jeszcze inne nazwiska. W waszych odpowiedziach wyróżniliście również: Olę Świątek, Lidię Raś, Adama Kuryło oraz Marcina Januszewskiego.

Mole książkowe

Książki pochłaniają jedna za drugą. Opisują, zachęcają lub odradzają czytanie poszczególnych lektur.
Według Was, najlepsi recenzenci książek to Urszula Agata Marczewska oraz Tomasz Albecki. Urszula jest absolwentką polonistyki, zatem książek czytała i zapewne czyta bardzo dużo, co sprawia, że dobrze wie, jakie są dobre, a które lepiej odłożyć w kąt.

Znaczna część artykułów Tomasza Albeckiego to właśnie recenzje książek, widać tym samym, że Tomek jest oczytany. Ta dwójka bezapelacyjnie zasłużyła na miano najlepszych wśród recenzentów książek.
Spodobały się Wam również recenzje takich osób jak: Tomasz Jośko, Lidia Raś oraz Patryk Szczerba.

Fani muzyki

Najczęściej bawią się na koncertach. Informują o nich, opowiadają i relacjonują. Recenzują nowo wydane płyty.
Piotr Balkus – to w waszej opinii największy fan muzyki. Jeśli chodzi o tę dziedzinę, to nie mieliście wątpliwości. Piotr pisze bardzo często o muzyce, a jego artykuły są bardzo ciekawe.
Oprócz Piotra zauważyliście również zainteresowanie muzyką u Wojciecha Pilicha, Tomasza Jośko oraz Krzysztofa Ostanówko.

Wirtuozi pisma

Wirtuozi pisma to inaczej felietoniści, a jeszcze inaczej osoby, które piszą niezwykłe teksty pod względem stylu i języka. Mają niejako władzę nad słowem. Pretendentów do wyróżnienia jako najlepszy felietonista było trzech: Adam Degler, Tomasz Sawczuk oraz Jadwiga Kowalczyk.

Jednak najwięcej osób oddało swój głos na Jadwigę Kowalczyk i uznało ją tym samym za najlepszą felietonistkę serwisu Wiadomości24.pl . Jadwiga jest ekspertem działu Moje Trzy Grosze. Jak sama o sobie mówi, jej stosunek do rzeczywistości jest ironiczno-cyniczno-pobłażliwy. Z tej mieszkanki wychodzą naprawdę ciekawe felietony.

Równie dobry kunszt pisarski dostrzegliście u Marcina Nowaka, Alicji Karłowskiej, Mariki Przybył oraz Adama Jacka Pisuli.

Jak zapewne zauważyliście, jest wiele osób, które zostały wymienione jako najlepsze, bądź dobre w kilku dziedzinach. Świadczy to o wielu zainteresowaniach, o waszej wszechstronności. Opisujecie wszystko, co Was dotyczy, otacza oraz ciekawi. Jesteście wszędzie tam, gdzie się coś dzieje. To Wy sprawiacie, że Wiadomości24.pl stały się naprawdę wielkie!

Dziękuję wszystkim, którzy odpowiadając na moje e-maile, pomogli mi napisać ten artykuł, a tym samym wybrać najlepszych. Jeszcze raz dziękuję!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

:-)
A ja (w przeciwieństwie do co niektórych) widzę sens zrobienia podobnego rankingu.
Dobry pomysł.
Plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.12.2007 20:56

Sadze, Adamie, ze kazdy z nas chetnie odda owa palme Jadwidze... dokladajac do niej 4 kilo podziwu, 3 kilo szacunku i funt zazdrosci...........

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie miałem czasu Ci pomóc, a Jadwidze chętnie odstępuję palmę pierwszeństwa. W końcu zaangażowała się nie na żarty ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) nie zauwazylem

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bonar, piękny opis przeżyć piszącego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marta została wyróżniona jako fotoreporter.

Dzięki za komentarze. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) - za milosc do statystyk :) Szkoda, ze zapomnieliście o naszej wrocławskiej perełce (Marcie Szloser) .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Salvador Dali powiedział kiedyś: "Gdy maluję - szemrze ocean. Inni malarze pluskają się w wodzie fryzjerskiej." To chyba najlepiej oddaje moje podejście do pisania. Ten przyjemny dreszczyk towarzyszący zbieraniu informacji i układania ich w moją własną układankę. Oczywiście pochwały i plusy mile pieszczą moją próżność, ale najbardziej lubię tą (bez mała orgastyczną) przyjemność wypływającą z pisania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.12.2007 17:53

o ja dzieki wielkoe ze ktos mnie jednak widzi:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.