Facebook Google+ Twitter

Dziennikarze obywatelscy! Nie jesteście sami!

Dzięki współpracy Wiadomości24.pl z Obserwatorium Wolności Mediów, działającym przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, możecie liczyć na pomoc. Obserwatorium czeka na informacje o sprawach wszczynanych przeciwko dziennikarzom. Służy również pomocą w problemach, z jakimi się spotykacie podczas wykonywanej przez Was działalności.

 / Fot. OWMZadaniem Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce, działającego w ramach Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka jest podniesienie poziomu ochrony wolności słowa w Polsce i dostosowanie go do standardu rozwiniętych państw demokratycznych.

W celu realizacji projektu zbiera informacje o sprawach karnych i cywilnych wszczynanych przeciwko dziennikarzom na terenie całego kraju, jak również informacje dotyczące odmowy dostępu do informacji publicznej czy też dotyczące nacisków wywieranych na dziennikarzy wewnątrz redakcji i rozgłośni. Zebrane informacje publikuje na stronie: obserwatorium.org

Na podstawie nadsyłanych informacji o sprawach Obserwatorium monitoruje postępowania sądowe lub włącza się w postępowania w charakterze organizacji społecznej w celu doprowadzenia do pozytywnego rozstrzygnięcia postępowania.

W ramach działalności "Obserwatorium" w środy w godzinach 9-17 w siedzibie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (ul. Zgoda 11, IV piętro) pełni dyżur prawnik, który świadczy pomoc w sprawach dotyczących dziennikarzy. Pytania prawne mogą być kierowane drogą mailową na adres: obserwatorium@hfhr.org.pl

- Zgłaszamy się do dziennikarzy obywatelskich oraz członków Stowarzyszenia Dziennikarzy Obywatelskich z prośbą o przesyłanie nam informacji o sprawach wszczynanych przeciwko dziennikarzom, jak również o informowanie nas o problemach, z jakimi się spotykają podczas wykonywanej przez nich działalności - napisała do nas Dominika Bychawska, koordynator Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Istotna i bardzo dobra wieść :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra wiadomosc:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobra wiadomość. Co prawda - sprawy sądowej jeszcze przeciwko mnie nie wszczęto. ale pogróżki już były, także próba zastraszenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ważne wieści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze wiedzieć:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.